Tag Archives: солзи

(ВИДЕО) УС ОПЕН – Зверев во солзи после поразот: „Да се барем мама и тато тука, ама не се бидејќи се заразени!“

Доминик Тим го освои првиот Грен слем во својата кариера откако во драматичното финале на УС Опен го победи Александар Зверев со 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (6). Зверев имаше 2:0 во сетови, брејк во третиот и сервис за мечот во петтиот сет, но пукна под притисок. Во тај-брејкот тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најтажна венчавка: Трогателните завети биле искажани во солзи, за жал, невестата наскоро ќе умре

Лекарите на Ешли Симрај (23) и рекле дека грутката што ја има на ногата е безопасна уште во 2018. година, но една година подоцна се разболела од агресивен карцином. Минатиот месец и било кажано дека и преостануваат уште само неколку недели живот. И покрај ужасната дијагноза, таа на емотивна церемонија …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕСЛАТКО – На глуво бебе му вградиле кохлеа: Погледнете го моментот кога го слушнал гласот на родителите

Саул се родил глув. Неговите родители Тифани и Џон се погрижиле момчето да добие кохлеа што е можно поскоро. Со само 11. недели, тој првпат го слушнал гласот на неговите родители а звукот го воодушеви толку многу што за малку ќе се расплачел. Емотивниот момент е снимен и објавен на …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛНА ВИСТИНА – Фотографија која го обиколи светот: Момче го чекало Меси на тренингот на Барса па завршил во солзи

На навивачите на Барселона им е тешко да се помират со фактот дека капитенот на клубот и легенда Лионел Меси планира да го напушти Ноу Камп, а фотографијата на расплаканото момче разочаранао што неговиот идол не дојде на тренинг е најдобриот показател за тоа колку тешко ја прифаќаат неговата одлука. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја расплакал Италија: Тренберот „се скршил“ за време на минута молчење за жртвите од корона

По тримесечна присилна пауза поради пандемијата на корона, фудбалот се врати во земјата која е една од најпознатите погодени од коронавирусот. Во Италија околу 35.000 луѓе починале како резултат на инфекцијата, поради што пред почеток на натпреварите има една минута тишина за да се оддаде почест на бројните жртви на …

Повеќе »

(ФОТО) КОРОНА ПОСЛЕДИЦИ: Соседите пријавиле дека старец и старица постојано плачат – а потоа дошла полиција!

Четворица италијански полицајци станале херои откако јавноста дознала дека утешиле осамена постара двојка во Рим. Полицијата добила пријава дека некој плачел и викал во еден од становите, а кога пристигнале на спорната адреса, ги пронашле 84-годишната Јоле и нејзиниот 94-годишен сопруг Микеле, пишува Huffington Post. Старите луѓе беа неутешно осамени …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ СМЕ САМО ЛУЃЕ – Емотивниот Ѓоковиќ се расплакал пред белграѓани: „Не, не плачам поради поразот, се сетив…“

НОВАК ЃОКОВИĆ не играше во финалето на ревијалниот „Адриа тур“ во Белград, иако во последниот натпревар го победи Алекс Зверев. Другите резултати не се совпаднаа, па во финалето играа Филип Краинановиќ и Доминик Тим, кој го освои турнирот. Но, и покрај поразот, Ѓоковиќ направи одлична работа за организација на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА МИНЕАПОЛИС КЛЕКНАЛ ПРЕД КОВЧЕГОТ НА ЏОРЏ ФЛОЈД: Не можал да ги задржи солзите!

Градоначалникот на Минеаполис, Џејкоб Фреј, клекнал и плачел пред ковчегот на Џорџ Флојд на почетокот на комеморацијата за Афроамериканецот, кој почина откако полицискиот службеник му клечеше на вратот скоро девет минути за време на неговото апсење. Членови на семејството на Флојд пристигнаа на комеморацијата, а група луѓе се собрала пред …

Повеќе »

Видео кое крши срца: Еве што направил овој доктор кога синот му потрчал во прегратка!

Од Саудиска Арабија доаѓа емотивно видео во кое доктор морал да го запре синот, кој му трча вопрегратка по долгата смена во болницата каде лекувал пациенти со коронавирус. Видеото, направено во Саудиска Арабија, покажува лекар кој се вратил дома исцрпен по смената во болница за да се грижи за заразените …

Повеќе »