Tag Archives: Video

(ВИДЕО) Калиопи со нов сингл – „Пресуда“: „И’ тажните љубови можат да бидат убави“

Македонската поп пејачка, Калиопи Букле, објави нова песна со наслов „Пресуда“. Автор на песната е долгогодишниот соработник, и бивш сопруг на Калиопи, Ромео Грил. „Во оваа песна уживав во секој тон, во секоја буква и збор. ’Пресуда’ е тажно љубовна песна, а јас открив дека понекогаш и тажните љубовни песни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мартија Станојковиќ ќе ја освојува американската музичка сцена!

Неодамна на својата публика и го претстави спотот за песната која и беше втора по ред, насловена „Next to me“, работена во САД Младата пејачка од Куманово, Мартија Станојковиќ дефинитивно се вбројува во неколкуте музички надежи кои полека, но сигурно носат нова енергија на домашната поп-сцена. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) И е гајле за се: Северина полугола скока и ги „расфрлува“ градите – видео кое многумина насмеа, но…

Облечена во капут под кое имала само градник и гаќички на веселата Северина која се разиграла со песната „Single Ladies„ на Бијонсе малку и „отскокнувале“ градите… Само неколку недели по повторниот скандал со голите фотографии, Северина (46) се вратила на работа и снимање на нов спот. На социјалните мрежи објавила …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ после 20. години се зборува за нивната секс афера: Објавена снимката на Бил Клинтон и Моника Левински од Белата куќа

Видеото датира од 1997. година кога и’ се случи аферата во Белата куќа,а го објавила претседателската библиотека или архива На снимката која е стара 20 години се наоѓаат главните актери на тогашната афера, поранешниот претседател Бил Клинтон и Моника Левински како емотивно комуницираат во Белата куќа. Видеото датира од 1997. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Дај ми да бидам човек свој“ порачува Мијата

Видео спотот е извадок од соундтракот на перформансот „Јаболки и круши за уметнички души”, а пораката е силна: зборува за слободата на секој од нас! Пејачката и кантавтор Мијата создаде одлична видео приказна за нејзината песна „Дај ми Да”. Оваа тема е дел од кабаре концертот „Јаболки и круши за …

Повеќе »

(ВИДЕО) FUNK SHUI со ново видео за „Сомнежи”

Македонскиот бенд FUNK SHUI за песната „Сомнежи”, изведена во живо, од настапите на фестивалот Skopje Calling 2018 и Битола отворен град, објави ново видео. Видеото го изработија: Христијан Конески, Гоце Трајкоски и Агим Џело.

Повеќе »

(ВИДЕО) Слаткар „се сврте на политика“: И’, се чини добро му оди – „Сестро, брат со брат не збори…“!

По долгата пауза од музичката сцена Слаткар се враќа со песната „Отворено писмо“. Слаткар ги третира актуелните социоекономски теми, семејените кавги поради политика припадност, допира и до името, всушност нема што нема. Преслушајте:

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Видеото на Енрике со близанците ги разнежнил фановите

Поранешната тенисерка Курникова на близнаците сака да им покаже танцови движења, а пејачот Иглесијас со нив ги гледа фудбалските натпревари и ужива во морските радости … Шпанскиот музичар Енрике Иглесиас (43) сподели видео на кое ги забавува осуммесечните близнаци Николас и Луси кои ги има со поранешната тенисерка Ана Курникова …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали сте подготвени за новата „Драма“ на „Replay”?

Дали сте подготвени за една мала „Драма”? Доколку сте, слушнете и погледнете ја најновата и третa по ред, авторска песна со видео запис насловен како „Драма” на добро познатиот бенд „Replay”. Во соработка со Мартин Мила, творец на текстот, тонското студио „Подрумот” на Ангел Ќосев кој со своите музички вештини …

Повеќе »