Tag Archives: предизвик

(ВИДЕО) НЕ СЕ ПРОСЛАВИЛ – Бруклин Бекам прифатил опасен предизвик и се расплакал пред камерите

Бруклин Бекам на својот Инстаграм профил објави видео во кое испроба опасен предизвик кој се шири на социјалните мрежи. Новиот готвач објави видео како јаде чипс од тортиља Paqui, кој е составен од исклучително лути зачини. Целта на предизвикот е да земете парче чипс и да издржите што е можно …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ НА ТИКТОК ГО ЧИНЕЛ ЖИВОТ? АРЧИ ИСКЛУЧЕН ОД АПАРАТИТЕ! Цел свет ја следеше здравствената состојба на момчето, тој починал два часа подоцна…

Момчето Арчи Батерсби (12) околу 15. часот по наше време било исклучено од апаратот за одржување во живот, а како што пренесуваат британските медиуми, неговото семејство било со малиот до последен момент. Холи Денс и Пол Батерсби вчера ја загубија најновата правна битка за да го извлечат синот од Кралската …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче опишало НАЈЛОШ ПРВ СОСТАНОК: Сè одело без проблеми, додека на масата не седнал ДРУГ МАЖ и ја разоткрил девојката…

Корисник на TikTok, познат само по корисничкото име Pattyslap23, се приклучил на предизвикот на оваа социјална мрежа, кој бара од корисниците да ја раскажат приказната за најлошиот состанок на кој некогаш биле. @pattymac2399 #stitch with @findingmrheight Worst date you’ve been on #fyp #worstdate #married #likeforpart2 #drphil ♬ original sound – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тиктокерка собирала пари за Украина со вирален фитнес предизвик, луѓето ја нападнале!

Тиктокерката со украинско потекло но со американска адреса Олена Садовска на 26. март најавила фитнес предизвик за да ја подигне свеста за војната во Украина и да се заложи за затворање на небото над Украина. По тој повод таа решила 24 часа да оди по подвижни скали во локалната теретана. …

Повеќе »

Студент (20) прв пат цела ноќ пиел со другарите а потоа УМРЕЛ: Поради предизвик на ЈуТјуб ја оставил неутешната мајка!

Таа верувала дека нејзиниот сакан син никогаш нема да направи вакво нешто… Кога полицијата во англискиот град Виган затропала на нејзината врата наутро, Кристи Каниф, знаела дека нешто не е во ред со нејзиниот син Мајки. 20-годишникот никогаш не излегувал надвор. Вежбал салса, тренирал ММА вештини и живеел потполно мирен …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРЕСНО – ОВАА ЖЕНА 100 ДЕНА НОСЕЛА ИСТ ФУСТАН! Сара ја открила причината а потоа порачалла: „Никогаш повеќе нема да купувам нова облека!“

Една жена по име Сара Робинс-Колж купила обичен црн фустан со долги ракави, кој решила да го носи во сите прилики и скоро никогаш да не го соблекува. Имено, таа фустанот започнала да го носи на работа, на прошетки, низ куќата, па дури и во празнични прилики.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) НЕА НОВАТА 2021 И ПОЧНАЛА ФАНТАСТИЧНО: Добила бакшиш од 2.000 долари!

Келнерката од Америка останала „шокирана“ кога видела дека нејзиниот клиент и оставил бакшиш од 2.000 долари. Таа ја споделила фотографијата на својот Твитер и предизвикала бројни реакции Сара (21) од Америка открила дека била шокирана, но и пријатно изненадена кога го виделе тој огромен бакшиш. Сметката била 693,36 УСД а …

Повеќе »

(ФОТО) Келнерка не можела да верува кога видела бакшиш од 2.020 долари

БРАТОТ на актерот Марк Волберг, музичарот Дони Волберг, и оставил на келнерката дарежлив бакшиш од 2020 долари (околу 111.000 денари). Ко-основач на групата The New Kids on the Block на сметка од 35. долари додал 2020 долари бакшиш на келнерка во кафуле во Масачусетс.. Келнерка од arshland Restaurants & Bakery …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛА СРБИНКА среде ден купува лубеница! Ова видео го распаметил регионот!

На видеото се гледа како една млада дама излегува од автомобилот во проѕирна наметка Цела Србија зборува за видеото, кое наводно е направено на патот за Панчево, на кое се гледа како привлечна девојка се соблекува до кожа излегувајќи од автомобилот за да купи лубеница. Видеото се појавило на Твитер …

Повеќе »