Tag Archives: мода

(ФОТО) Диктира трендови: Меган Маркл најмоќно лице во светот на модата

Меган Маркл, војвотката од Сасекс и сопругата на принцот Хари уште од моментот кога стана свршеница на еден од најпосакуваните ергени од кралските палати, е во фокусот на светот на модата, и сè што се облекува веднаш станува нов тренд… Убавата актерка родена во Калифорнија, која стана мајка на малечкиот …

Повеќе »

(ФОТО) СЕЛИН ДИОН МИНУВА НИЗ НОВ ПУБЕРТЕТ – Започнала своја модна недела во Париз и тоа среде улица: Зошто сите ја гледале со ширум отворени очи?

Дали е ова мода или само играње со нашите нерви? Последната година модните изјави на Селин Дион го привлекле сето внимание на јавноста како и нејзините песни. Пејачката продолжила да маршира во ритамот на сопствениот моден барабан, кога се појавила пред ресторанот „LouLou“. Оваа 51. годишна пејачка носела зелени карирани …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”, како и новото модно ателје

Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција “Елеазар на Маја Кикириткова”. Промоцијата на новата колекција беше всушност и промоција на новото модно ателје “Елеазар на Маја Кикириткова” кое се наоѓа во Капиштец на улица Козара 26б/8 (зелена зграда) веднаш до …

Повеќе »

Румор во Скопје го отвори новото јадро на високата мода

Румор го достигна своето надополнето и надградено ниво на старата локација каде што се одржа и самиот PopUp. На ул. Наум Наумовски Борче во близина на Sushi Co, Mad Kitchen, 7 грама еспресо и Coffee Factory е јадрото на идејата дека модата може повторно да биде дел од развојот на …

Повеќе »

(ФОТО) Четири работи кои ви требаат за совршен есенски аутфит

ПОСЛЕ разиграните фустани и минијатурни топови, време е за промени и уште повеќе облека. Сепак, тоа не значи дека мора да се фрлите во купување на куп работи за есенските денови. Она што ви треба се клучни, класични парчиња кои секогаш се во мода и во кои секогаш ќе изгледате …

Повеќе »

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ останал без 21.милион евра

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ во светот на модата не доживеал успех на каков што се надевал кога пред неколку години ја покренал својата линија „A-Z“. Имено, како што пишува шведскиот Dagens Industri, Ибрахимовиќ го запрел производството и наскоро потполно ќе ја згасне својата модна линија која со цените им …

Повеќе »

(ФОТО) 5. правила до кои мора да се придржува Меган Маркл, но не и принцезата Еугениа

Иако некои можеби мислат дека правилата се исти за сите членови на Британското кралско семејство, изгледа дека тоа не е случај, а докази се различни критериумите кои мора да ги исполни новопечената војвотка Меган Маркл и првата братучетка на Хари принцезата, Еугенија Меган Маркл во моментов се соочува со големи …

Повеќе »

(ФОТО) Во црно од глава до петици: Новата љубов на Бред Пит го дели модниот вкус на Ангелина Џоли

Убавата изрелска архитектка, Нери Оксман, со кој Бред Пит пронашол среќа не е само природно убава, туку има и стил. Атрактивната бринета е видена пред универзитетот во Кембриџ, каде работи како професорка, облечена во црно од глава до петици. Нејзиниот стил неверојатно потсетува на бившата љубов на Бред, Ангелина Џоли… …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Тропскиот рај Маурициус идеален за посета во мај, сега е време за резервации!

Актуелни и забавни теми се дел од новиот Урбан Блок. Еве што ќе гледате: – Кожата по 50-тата година од животот бара посебна нега, кои состојки даваат најдобри резултати – Високите потпетици, помош или измачување за жените – Сезона на грипови и вируси, како да се заптитите – Вистинско време …

Повеќе »