(ФОТО) Магнет за погледи – огнената адвокатка во „проѕирен“ фустан!

Како една од најдобро облечените жени во светот, магазинот „Вог“ напишал дека на моден план знае да балансира помеѓу свечените и деловните прилики.
Фустанот со потпис на брендот Sukeina се состои од неколку видови на проѕирни материјали, кои одлично се надополнуваат еден со друг, а огнената црвена нијанса била моден избор на адвокатката Амал Клуни.
Овој стајлинг бил магнет за очите и малкумина останале рамнодушни кога таа го напуштила хотелот на Менхетен, каде што престојувала со нејзината мајка Барија Аламудин.
Тесниот, припиен фустан, на сопругата на актерот Џорџ Клуни, стоеше како вајан, а витката фигура уште повеќе ја истакнала со салонки.

View this post on Instagram

A post shared by SUKEINA (@s.u.k.e.i.n.a)


View this post on Instagram

A post shared by SUKEINA (@s.u.k.e.i.n.a)


View this post on Instagram

A post shared by SUKEINA (@s.u.k.e.i.n.a)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутритивни причини зошто да пиете чоколадно млеко

За децата чоколадното млеко секогаш претставува најголема радост преточена во чаша, нема дете што не …