Tag Archives: баланс

Работа, тренинг, балансирана исхрана… сигурно можете се да постигнете, еве и како

За многумина летото е време кога се носат одлуки за промена на начинот на живот, дневната рутина и секојдневието. Овие одлуки најчесто вклучуваат планови за подобра организација на дневното темпо, така што би одвоиле време за редовно вежбање, за воведување здрав режим на исхрана и активен социјален живот, а сето …

Повеќе »

(ФОТО) Магнет за погледи – огнената адвокатка во „проѕирен“ фустан!

Како една од најдобро облечените жени во светот, магазинот „Вог“ напишал дека на моден план знае да балансира помеѓу свечените и деловните прилики. Фустанот со потпис на брендот Sukeina се состои од неколку видови на проѕирни материјали, кои одлично се надополнуваат еден со друг, а огнената црвена нијанса била моден …

Повеќе »

Дознајте ги сите предности од изведувањето клекнувања

Кога правите клекнувања, не само што го подобрувате тонусот и изгледот на нозете и задникот, туку и грбот и стомачните мускули, кои мораат да бидат цврсти за време на нивното изведување. Кога наредниот пат ќе помислите на прескокнување на клекнувањата сетете се на овие работи. 1. Го подобруваат изгледот на …

Повеќе »

ВОЛШЕБЕН ПРАВ – Ги балансира хормоните и ја зголемува плодноста: Прашок кој им помага на жените веќе 1000 години!

Мака (Lepidium meyenii) е перуанско растение од семејството зелки кое расте на надморска височина поголема од 2400 метри. Изгледа како корен од целер, додека неговиот вкус потсетува на печен овес. Разликуваме примери со три вида корени: жолт, црвен и црн. Секој вид корен е богат со вредни хранливи материи. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарна масажа со сатари се’ попопуларна на Тајван: Дали би ја пробале?

Во Тајван, се попопуларен е третманот „дао лиао“, бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата со стимулирање на циркулацијата и враќање на балансот на организмот. Иако е опасно, за „дао лиао“, што во превод значи „масажа со нож“ или „терапија со ножеви“, се верува дека има физички и емоционални …

Повеќе »

(ФОТО) Несекојдневна глетка: Оваа мајка ја дои двегодишната ќерка додека вежба јога

МАЈКАТА на три деца открила како доењето на нејзината двегодишна ќерка додека вежба јога и помага да се поврзе со вашето тело. Карли Бенер од Тексас за јога се заинтересирала по раѓањето на второто дете во 2013. година додека се бореше со постпородилна депресија. Продолжила да ја практикува и во …

Повеќе »

Ново од Бимилк: Пронајди енергија за активен ден со новите Баланс+ крем јогурти

Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега на своите приврзаници им нуди нов оброк што ќе одговори на нивните потреби за пронаоѓање на неопходната енергија, секој ден. Новиот производ на Бимилк, Баланс+ крем јогуртот, може да се …

Повеќе »

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Општина Карпош

Денес, 10 јули, Општина Карпош ја доби првата т.н. Balans+ Зона сочинета од повеќе фитнес-справи, која е подарок од компанијата Бимилк во знак на подигнување на свеста за спортот и за здравиот начин на живеење. Во присуство на градоначалникот на Општина Карпош, г. Стефан Богоев, како и други претставници на …

Повеќе »

Дознајте ги сите предности од изведувањето клекнувања

Кога правите клекнувања, не само што го подобрувате тонусот и изгледот на нозете и задникот, туку и грбот и стомачните мускули, кои мораат да бидат цврсти за време на нивното изведување. Кога наредниот пат ќе помислите на прескокнување на клекнувањата сетете се на овие работи. 1. Го подобруваат изгледот на …

Повеќе »