(ФОТО+ВИДЕО) Преубава снежна бајка на Скијачките центри Попова Шапка и Маврово – На Попова Шапка има дури 15 сантиметри снег

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Вчерашниот влажен и студен воздушен бран кој ја зафати територијата на Македонија, донесе снежна убавина на Скијачките центри Попова Шапка и Маврово, а на Попова Шапка наврнаа дури 15 cм снег. Погледнете како изгледаа вчера Скијачките центри Попова Шапка и МавровоНов влажен бран кој ќе донбесе нови врнежи од дожд очекуваме веќе од утре, што значи на повидок нема стабилизација на временската состојба кај нас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …