Tag Archives: проѕирен фустан

(ФОТО) Пред 15. години Кејт Мидлтон ја снимиле во издание поради кое со задоволство би ги запалила фотографиите!

Кејт Мидлтон денес е олицетворение на добар стил и важи за една од најдобро облечените жени во светот, па се обидува никогаш да не ја премине границата, така што многу ретко ја гледаме во фустани и здолништа над колената или со длабоко деколте. Но, пред да стане војвотка, Кејт била …

Повеќе »

(ФОТО) Не престануваат коментарите за проѕирниот фустан на Гвинет Палтроу на Златните глобуси

Иако имало и многу подобро облечени од неа, фустанот кој Гвинет Палтроу го носела на доделувањето на Златните глобуси најмногу ја заинтригиртал јавноста. Глумицата на црвениот тепих прошетала во едно од најхрабрите изданија до сега и покажала повеќе гола кожа од било кога на што, очигледно, нејзините обожаватели, не биле …

Повеќе »

(ФОТО) 48. годишната Меланиа Трамп, во Брисел, освојува со прозирен фустан

Првата дама на САД моментално со нејзиниот сопруг Доналд Трамп е во Брисел. Претседателот пристигнал во Белгија по повод Самитот на НАТО, проследен со коктел забава на кој во центарот на вниманието била Меланиа. Г-ѓа Трамп на настанот пристигнала во транспарентен бел фустан кој и ги обезбедил сите погледи, а …

Повеќе »

(ФОТО) „Тоа ми е фетиш“: Кендал Џенер во Кан ги покажала голите гради

Членка на семејството Кардашијан – Џенер дошла на Шопард забавата „Таинствена ноќ“ во прозирен фустан без градник Познатата манекенка Кендал Џенер се појавила на црвениот тепих на 71-от Меѓународен филмски фестивал во Кан, а нејзиниот изглед ги изненадил сите. Наместо гламур, убавицата се одлучила за фустан, кој по мислењето на …

Повеќе »

(ФОТО) Ева Заева во проѕирен фустан, повторно, „ги запали“ социјалните мрежи

Внуката на премиерот Зоран Заев на својот профил на Инстаграм често постира нови фотки и тоа во најразлични изданија – од секојдневни, спортски до најмодерни елегентни…Но, нашето внимание го привлекоа едни од нејзините последни шик изданија… Ева Заева важи за една од најпознатите Македонки на социјалните мрежи. Таа на својот …

Повеќе »