Tag Archives: работа

(ФОТО) Кралицата ја заврши службената жалоста и се врати на работа

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на принцот Филип и со виртуелна комуникација од дворецот Виндзор со Бакингамската палата имаше аудиенција за две амбасадорки во Обединетото кралство. Кралицата виртуелно ги прими Ивита Бармистре, амбасадор од Република Летонија и Сара Афоур Амани, амбасадор од Република Брегот на …

Повеќе »

(ФОТО) Шест Французинки откриваат што НИКОГАШ не би облекле на работа

Меѓу моментално најпознатите модни икони има голем број жени кои доаѓаат од Франција и кои го привлекуваат вниманието со својот начин на облекување. Тие за WWW откриле што никогаш не би носеле на работа. Постојат одредени парчиња кои се апсолутно неприфатливи за нив кога станува збор за деловни аутфити. Морган …

Повеќе »

(ВИДЕО) Анџелина Џоли проговорила: „Дојде до промени во мојата семејна ситуација!“

ХОЛИВУДСКАТА актерка, Анџелина Џоли веќе неколку години не режира филмови, но се посвети на актерството. Таа објасни и зошто ја донела таа одлука. „Обожавам режија, но има промена во мојата семејна ситуација поради штонеколку години беше невозможно да режирам“, изјави актерката за „Entertainment Weekly“. Како што тврди актерката, и требале …

Повеќе »

ФОТОГРАФИЈА на уморен татко кој спие на под во болница станала вирална – Испраќа МОЌНА порака!

РОДИТЕЛСТВОТО е работа што мајките и татковците треба подеднакво да ја споделуваат, но податоците од Бирото за статистика на САД за 2020. година откриваат дека во некои случаи, мајките поминуваат двојно повеќе време во грижата за своите деца отколку татковците. Но, постојат и примери кои јасно покажуваат дека и двајцата …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ДВЕ ЕВРА ДНЕВНО: Пливаат во „луто море“

Студентот Рафид Јашар (25) направил серија фотографии на кои се гледаат редови на работници под чадори кои се штитат од сонцето додека макотрпно подредуваат море од темно црвени чили пиперки. Сцената е снимена на фарма во Богра, Бангладеш. Според Рафид, во тој момент работниците одвојувале здрави пиперки од неквалитетни што …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари не најде една туку ДВЕ работи: Познато е колку ќе заработува на првото работно место

Британскиот принц Хари ќе стане службеник на компанијата за обука за живот и ментално здравје BetterUp Inc., објави вчера Волстрит журнал, а медиумите веќе почнаа да шират гласини за тоа колку може да заработува. Првата работа на принцот Хари по напуштањето на институцијата кралско семејство може да му донесе плата …

Повеќе »

Март ќе биде најлош месец за овие три знаци, проверете и зошто!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Март е месецот на страната на Рибите. За време на нивната сезона вообичаено е емоциите да се чувствуваат поинтензивно. Тензиите ќе бидат големи и во сезоната на Овен, односно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тексас го укиува задолжителното носење маски:„Време е 100 отсто да се отвориме!“

Гувернерот на Тексас Грег Абот, денес го објави најширокото укинување на мерките за коронавирус во сите држави во САД, велејќи дека повеќето компании може да се отворат со полн капацитет следната недела и дека ќе биде укината обврската за носење маски Извршната наредба уследи откако многу сојузни држави и поголеми …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ НЕМА ДА ПРИМИ ВАКЦИНА НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ: Нова контроверзна одлука на лидерите за вакцинирањето!

Министерот за здравство на Израел, Јули Еделштајн, потврдил дека земјата планира да им забрани на оние што не примиле вакцина против вирусот корона да работат на одредени работни места, додавајќи дека секој што ќе го фалсификува сертификатот за вакцинација, ќе заврши во затвор. „Ќе има работни места каде што работниците …

Повеќе »