Tag Archives: работа

Знаци на кои Јупитер во Риби им го менува животот од корен во првите шест месеци од 2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јупитер, планетата на среќата, оптимизмот и експанзијата, на 29. декември влезе во знакот на духовните, креативни Риби, кои сами по себе претставуваат верба, духовност и спиритуализам. Во овој знак …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ „ПОКОСИЛ“ РЕПОРТЕРКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА НА РАБОТА: Еве колку време и требало повторно да се вклучи!

Репортерка од Западна Вирџинија била удрен од автомобил во живо во емисија додека известувала за комуналните проблеми. Тори Јорги гледала директно во камерата додека гледачите можеле да видат пар фарови кои се приближуваат зад неа. Тогаш таа буквално била исфрлена од кадарот кога автомобилот ја удри одзади, а гледачите можеле …

Повеќе »

Не и е до интимни односи? Десет начини да го промените тоа!

Дури и да не и до секс, таа е исцрпена со работата и домашната работа, за тоа има лек барем во 90 отсто од случаите, а тоа е масажата. Ако на вашата партнерка се почесто и се случува да не е расположена за секс, можеби ќе можете да го промените …

Повеќе »

МОЌНИОТ ЈУПИТЕР НОСИ ПРОМЕНИ: Еден знак ќе биде на најголемата пресвртница во животот во последните 10. години

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јупитер ќе биде особено „активен“ во 2022 година и ќе им донесе најголеми промени на припадниците на еден хороскопски знак. Астролозите предвидуваат дека оваа година ќе биде пресвртница во …

Повеќе »

Како изборот на партнер влијае на вашата КАРИЕРА? Психолозите дојдоа до интересни податоци!

Изборот на емотивен партнер влијае на нашиот однос кон работата, тврдат тие. Психолозите кои го спровеле ова истражување дошле до интересни заклучоци. Петгодишното истражување даде одговор на ова прашање. Изборот на емотивен партнер влијае на нашиот однос кон работата, тврдат тие. Имено, доколку до нас имаме партнер кој совесно си …

Повеќе »

Четири потценети навики кои го подобруваат здравјето

Здравјето е најголемото богатство – и често насоките за водење здрав живот го прават комплицирано и исцрпувачко. Сепак, дури и некои едноставни навики можат да му помогнат на нашето тело да биде во најдобра форма. Тоа го покажува искуството на Тачер Вејн, писател и претприемач која пребродил големи здравствени кризи. …

Повеќе »

2022. година ќе биде најпредизвикувачката досега за овие 3 знаци досега – тврди познатиот руски астролог!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Познатиот руски астролог Павел Глоба даде предвидувања за 2022. година. Според него, овие знаци ќе се соочат со бројни предизвици. Добрата вест е дека тоа ќе ги зајакне и …

Повеќе »

Кому 2022.ќе му донесе среќа? На еден знак тоа ќе му биде најдобра година во животот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОТКАКО ви откривме кои знаци нема да се поиминат добро во 2022. година, сега ви откриваме за кои знаци ќе биде многу среќна година. Но, прво мало појаснување. Elite …

Повеќе »

Овие 5. знаци во 2022. година ги чекаат големи промени во животот: Љубов, пари, работа – се’ ќе биде на пресвртница!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 2022. година ќе биде година на напредок и развој и енергетски поефикасна од претходната. Ќе имате големи шанси за трансформација, а 5. знаци на Зодијакот ги очекуваат вртоглави животни …

Повеќе »