Tag Archives: мода

(ФОТО) Кејт Мидлтон изненадила со новиот изглед: Пристапни патики го украле шоуто!

Вчера Кејт Мидлтон свратила до Природонаучниот музеј во Лондон за да дознае повеќе за новиот проект за урбана природа, кој им помага на локалните граѓани повторно да се поврзат со природата. Војвотката од Кембриџ, секако,се облекла за таа пригода, облечена во патики изработени од органски, еколошки материјали (и пристапни). Кејт …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон: Комбинација со која војвотката погодила директно во центар!

За да ја одбележат Европската недела на ментално здравје, што ја подигнува свеста за нејзината важност во секојдневниот живот, војвотката и војводата од Кембриџ отпатуваа во англиската област Вест Мидлендс. Тие посетиле неколку организации и здруженија во областа кои се грижат за менталното здравје на нивните одделенија како дел од …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВАТА ДАМА НА САД – Најскапите креации на Џил Бајден ниту оддалеку како на Меланија Трамп

Џил Бајден претежно избира фустани со миди должина од таа елегантна форма Џил Бајден, првата дама на САД, главно избира фустани со средна должина и елегантни модели, а нејзините омилени детали и се салонки и фини нараквици.   View this post on Instagram   A post shared by Dr. Jill …

Повеќе »

(ФОТО Ди Каприо ја уништи. Го запозна принцот на американскиот спорт и оттогаш трае бајката!

ТОМ БРЕЈДИ потврди дека е најголемиот спортист во Америка. На 44 години го освои седмиот Супер Бол. Тој успеа во ова откако сензационално се пресели од Њу Ингланд Патриотс, со кои играше девет пати во Супер Бол девет пати и освојуваше шест титули, во Тампа Беј Баканерс и ги однесе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кожената јакна на Меланија Трамп „говори“ десет јазици!

Првата дама на САД можеби не е позната по своето политичко влијание, но секако е позната по модното – парчињата што Меланија ги носи брзо стануваат барани. Сега таа се појави во јакна што е идеална за есенската сезона. Меланија Трамп беше во посета на Манчестер, град во јужниот дел …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) 10. најлоши венчаници на сите времиња: Број 5. и 8. ќе ги гледате во ЧУДО!

Многу жени веќе од мали нозе сонуваат за својата венчавка. Тоа е еден од најважните денови во животот и сите сакаат се’ да биде совршено. Но, се чини дека овие дами малку ја надминале својата смисла за мода. Ви претставуваме 10. најлоши венчаници на сите времиња.

Повеќе »

(ФОТО) Синот на НБА легендата продолжува да изненадува со својот стил на облекување

Еј Џеј, син на легендата на НБА, Меџик Џонсон, носи алишта што повеќето би ги карактеризирале како „женски“. Сепак, заради полова неутралност, тој е слободен да прави што сака, а во тоа го поддржува и неговиот татко. Еј Џеј Џонсон со само 17. години „излезе од плакарот“ и призна дека …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ЛУДНИЦА – ИСКИНАТИ ХУЛАХОПКИ НАМЕСТО ФУСТАН: Светот говори за модните креации на холивудските ѕвезди, еве како ИЗГЛЕДАЛЕ!

Откако ги пропуштивме сите важни настани во шоу-бизниси и церемонии за награди во претходните месеци, а со тоа и модните спектакли, синоќа мразот конечно беше скршен и светот уживаше во првата церемонија за доделување награди на МТВ, преку интернет. Виртуелната церемонија се одржа во неделата вечерта во Њујорк и покрај …

Повеќе »

Фотката на Јосипа Лисац во базен е модна лекција за сите времиња

Јосипа Лисац е пејачка, но и модна дива, па не изненадува што нејзините фотографии од нејзиниот летен одмор се еден вид лекција за стил и автентичност. Јосипа Лисац (71) го поминува одморот уживајќи во убавините на својата земја, а нејзиниот летен имиџ е инспириран од Азија. View this post on …

Повеќе »