Tag Archives: мода

(ФОТО) Ирина Шајк диктира трендови: Оваа комбинација ќе биде апсолутен есенски хит!

Совршениот есенски стајлинг изгледа вака Кога Ирина Шајк шета по улиците на Њујорк, не може да помине незабележано. Манекенката прошетала во стајлинг за кои модните експерти велат дека ќе биде апсолутен есенски моден хит. Ако сакате да ги следите трендовите, облечете се вака и ќе бидете совршено стилизирани. За време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата Burberry колекција со атрактивната Ирина Шајк

Од две перспективи – приближување на длабочината и контраст на некоја личност или концепт Новата колекција Burberry наменета за есен-зима 2020 година ја украсуваат Ирина Шајк и Реис Нелсон. „Отсекогаш ме привлекувал поимот на двојност и набљудување на нештата од две перспективи – приближување на длабочина и контраст на некоја …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е омилената боја на Французинките ова лето: Лесно се комбинира, прекрасно оди со исончан тен!

Лето, сонце – топлите денови и убавото време ни нудат совршена можност да ја опремиме нашата гардероба со воздушести фустани,разиграни здолништа и нежни маици или блузи. Се разбира, со боите можеме да експериментираме, повеќе од вообичаено. За да добиеме инспирација за бојата, оваа година ќе погледнеме кон Франција. Имено, француските …

Повеќе »

(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ ги цените на кошулата и шорцот на Кристиано Роналдо кои сите ги коментираат!

Илјадници луѓе на социјалните медиуми го коментираа новиот моден израз на Кристијано Роналдо. Додека некои се воодушевени, други го исмејуваат викенд стајлингот на фудбалерот на Јувентус. „Викендот го започнувам со добри вибрации и добар стил“, напишал португалскиот ас вчера на своите профили на Инстаграм и Твитер со фотографија на која …

Повеќе »

(ФОТО) MOTHER OF PEARL – Ова е култниот лондонски бренд кој ги лансирал најубавите фустани за оваа сезона…

Лондонскиот бренд Mother of Pearl започна колекција во соработка со ланецот на продавници John Lewis & Partners, во кои главната улога ја имаат магични, женствени фустани. Најпопуларниот модел е секако оној со впечатлива точка која веќе освои многу трендсетерки Луксузната модна марка на женска облека Mother of Pearl слави индивидуалност, …

Повеќе »

#Седидома – МОЌНА ПОРАКА Сите кои се соочуваат со корона вируот мораат да ги прочитаат овие зборови: Ана Винтур испратила моќна порака на целиот свет!

Прочитајте внимателно што има да каже најмоќната жена во модната индустрија „Како и многумина од вас, јас се прилагодувам на реалноста што нè мачи заради пандемијата со корона вирусот. Се информирам секој ден, но мојот ТВ не е цел ден, не мислам дека е добро за психата. корорнарна пандемија. Се …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) 10. најлоши венчаници на сите времиња: Број 5. и 8. ќе ги гледате во ЧУДО!

Многу жени веќе од мали нозе сонуваат за својата венчавка. Тоа е еден од најважните денови во животот и сите сакаат се’ да биде совршено. Но, се чини дека овие дами малку ја надминале својата смисла за мода. Ви претставуваме 10. најлоши венчаници на сите времиња.

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп уште еднаш покажала што значи стил: Нејзините чизми се инспирација на сите – ПРВАТА ДАМА држи ниво!

Меланија Трамп ја поддржуваше организација која произведува и дистрибуира играчки на деца кои ги немаат, а таа облекла бела волнена, ролка и здолниште во нуде боја. Сепак, нејзините чизми ги измамиле погледите на сите. Жените ги гледаат воодушевено. Црвениот пар чизми совршено придонел за комбинацијата и Меланија повторно се покажала …

Повеќе »

(ФОТО) Познатите дами на доделувањето на Американските музички награди: Најдобрите и најлошите модни изданија!

Синоќа во Лос Анџелес се одржаа Американските музички награди. На црвениот тепих заблескаа некои од најголемите sвезди на денешната музичка индустрија, но и други познати дами, како пејачката Дуа Липа, Тејлор Свифт, Камила Кабело, Били Ајлиш, Шанаја Твен, Хајди Клум, Сијара, Тајра Бенкс … а оваа манифестација беше исто така …

Повеќе »