Tag Archives: мода

(ВИДЕО+ФОТО) „Урбан блок“:Кои се најновите тренди парчиња за совршен деловен изглед

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – Како најлесно да го затегнете и да му дадете послаб облик на вашето лице – Зошто е важна физичката активност за здравјето на секој човек, и колку во просек е доволно да сте физички активни за оптимално здравје – Кои се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Портокаловата е новата тренди класика, задолжително додадете ја во Вашиот плакар

Во ова издание на Урбан блок ќе гледате: – Кој е најновиот, најбрзиот и најделотворен начин на отстранување на несаканите влакна – Трајна шминка – едноставен начин на олеснување на женското секојдневие – Портокаловата е новата тренди класика, задолжително додадете ја во Вашиот плакар – Аспен, најелитната и најскапата ски …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез цел ден се преоблекувала

Во еден ден променила пет аутфити Меѓу славните дами во последно време завладеал еден интересен тренд. Се чини кога сте славни и богати еден аутфит дневно не е доволен, но уште попопуларно е ако тоа го направите пет или шест пати. Неодамна глумицата Кејт Босфорт во ист ден е видена …

Повеќе »

„Црната пантера“ во придружба на мајка и која изгледа како „постара сестра“

Сега знаеме од кого Наоми ги наследила добрите гени. Сите кои нешто значат во модата синоќа биле во Лондон на доделувањето на наградата Fashion. На црвениот тепих во Ројал Алберт Хол прошетале бројни познати фаци, но најмногу внимание привлекла Наоми Кембел и тоа поради својата интересна придружба. 47. годишната „Црна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Денес на ТВ Алфа во 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“  ќе гледате: – за капилари зборуваме со доктор Тихомир Цветковиќ – одиме на патот кон успехот на познатата Коко Шанел – зборуваме за новите Инстаграм трендови – ве носиме на есенска прошетка во Трансилванија

Повеќе »

(ФОТО) Поради случајна фотка на студентка и се променил животот!

Анок Јаи шетала по забавата која ја организирал Универзитетот „Хауард“ во Вашингтон. Еден фотограф ја замолил да му позира и оттогаш во нејзиниот живот ништо не било исто… Студентка на државиот универзитет Плимут, 19. годишната Анок Јаи била една од девојките кои фотографот ја снимил за галеријата на најдобро облечени …

Повеќе »

(ФОТО) Мирка Федерер не се грижи за модата: Носи и’ комбинира што сака макар и да е модна катастрофа

Ако некој не ги следи модните трендови или не умее да ги следи, тоа е сигурно Мирка Федерер, сопругата на славниот тенисер, Роџер Федерер. Иако главно ја сетат за лош познавач на модта на свадбата на Пипа Мидлтон била многу елегентна, иако, повторно, не по вкус на модните познавачи. Нејзините …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сабота: „Урбан блок“ со нови теми!

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – почнува новиот моден викенд во Скопје. Што да очекувате од него? – останете модерни и задржете си ја удобноста – какви обувки ќе бидат актуелни оваа сезона? – нов закон во Франција. Отсега сите ќе бидеме природни на фотографиите, или барем …

Повеќе »

(ФОТО) Французинките се најдобро облечени жени на светот: Ви ги откриваме нивните „златни правила“

Французинките често ги прогласуваат за најдобро облечени жени во светот. Ова се правилата кои тие ги почитуваат: Почитувајте го правилото за носење модерни додатоци Ако сте избрале едноставни парчиња за облекување, слободно дајте си себе комоција при изборот на модните додатоци. Во орманот најдете место за блуза на линии Кога …

Повеќе »