ШАРЕНА ЕСЕН: Оваа боја ќе биде ултимативен тренд на претстојната сезона

Оваа нијанса е задолжително за претстојната сезона
Доколку сакате да изгледате скапо и моќно оваа есен, треба да се свртите кон парчиња во посебна нијанса на сина, во „церулеанска“ нијанса. Оваа нијанса на сино е многу ефикасна, а според модните експерти оваа боја ќе биде тренд на есен.
Според експертите, оваа боја полека, но сигурно ги освојува срцата на љубителите на модата, и се предвидува нејзиното „добро поминување“ во сезоната што следи.

This image has an empty alt attribute; its file name is boja-za-esen-1.jpg


Доби големо внимание благодарение на претставувањето на новите колекции на големите модни куќи, а потоа стана актуелно кога многу холивудски ѕвезди се појавија во фустани од оваа боја, меѓу кои и Ким Кардашијан.

This image has an empty alt attribute; its file name is boja-za-esen-2.jpg


Оваа боја е модерна како и другите трендовски нијанси, а умее да го подигне расположението и со тоа да се потпре на трендот на допамински стил на облекување.

This image has an empty alt attribute; its file name is boja-za-esen-3.jpg


Иако оваа нијанса сè уште не ја зазела целосно модната сцена, тоа неизбежно ќе се случи, бидејќи оваа боја веќе можете да ја најдете на полиците на многу hight street брендови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …