Tag Archives: сите пригоди

(ФОТО Галерија) Памучни и мноооогу удобни: 13. црни фустани кои ќе ги освојат и љубителките на дезени

Летото кое ни пристигнува за 13. дена не можеме да го замислиме без светли шарени фустани, линии и цветен дезен, но пронајдовме и убави модели на црни фустани кои можете да ги облечете во текот на летните месеци. Сите се направени од памук што може да дише, во кој топлината …

Повеќе »

(ФОТО+Рецепти) 10. непечени десерти за карантин!

Сакале или не кога целото семејство е на куп најчесто се бара нешто „да се грицне“ помеѓу оброците…Ви донесуваме 10. рецепти за слатки кои не се печат а кои ќе им се допаднат на домашните…Погрижете се да има доволно за деновите пред нас – во карантин! Ролати со локум Локум …

Повеќе »

(Рецепт) Мини пица мафини со сирење

Состојки: 115 г брашно 3/4 лажичка прашок за печиво 180 мл млеко 1 јајце 150 г мешани сирења (моцарела, пармезан, гауда, бел чедар, или некои други кои ги имате) 120 г салама или шунка, исечкана на коцки 2 лажици магдонос 250 мл ајвар Подготовка: во соодветен сад ставете брашно, јајце, …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е најпопуларниот модел на панталони во овој момент: Дали сте доволно храбри да ги носите?

Парче со мек крој што практично нема структура Во светот на фармерки и панталони, моменталниот е најпопуларен моделот познат под називот „slouchy jeans“. Нивниот назив означува мек крој што практично нема структура, а кој не е зцврст и затегнат, туку го релаксира телото. View this post on Instagram Can’t get …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобро се комбинираат со фармерки: Удобни високи чевли од кои Џенифер Лопез не „излегува“ оваа есен

  Иако на сцената обично танцува во чевли со високи штикли, славната пејачка во слободно време главно носи удобни чевли. Секако, и тогаш е ултратренди! Кога не е пред камерите Џенифер Лопез најчесто носи вреќести фармерки и тренерки, кои ги комбинира со патики.Меѓутоа, во есенските и зимските месеци таа најчесто …

Повеќе »