Tag Archives: мистерија

(ВИДЕО) Снимка од мистериозно суштество во морето ги збунило и вознемирило и’ експертите

Снимка од чудно суштество забележано како плива во близина на мост во Јужна Каролина ги обиколи социјалните мрежи, а луѓето се прашуваат за какво суштество се работи. Виралното видео покажува мистериозно суштество како плива во морето во близина на островот, но не е јасно за каков вид станува збор. Иако …

Повеќе »

(ФОТО) Првата порака на актерот по мистериозната хоспитализација: „Ја ценам сета љубов!“

Американскиот актер Џејми Фокс за прв пат проговори откако неговата ќерка Корин Фокс минатиот месец објави дека е хоспитализиран. Сето ова се одвивало под превезот на тајноста, а мистеријата е зошто бил принуден да побара лекарска помош и каде всушност се наоѓа.„Ја ценам сета љубов“, објави Фокс на својот официјален …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Нетфликс пристигна „Мистерија“; Возбудливо продолжение на хит филмот со Даниел Крег

Филмот „Knives Out“ неочекувано стана голем филмски хит во 2019 година, а беше инспириран од работата на Агата Кристи. Затоа, не е чудно што веста за продолжението предизвика големо воодушевување кај гледачите. За оние кои сè уште не го гледале продолжението, „Glass Onion: A Knives Out Mystery“ е достапна на …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се обидуваат да ја одгонетнат мистеријата: Се преправил во невидлив човек и ги оставил сите во чудо

Можете да ги триете очите и да зумирате колку сакате, а сепак нема да можете да препознаете за каков костим станува збор. Костимите за Ноќта на вештерките знаат да бидат прилично бизарни, но овој дефинитивно ја понесе титулата најмистериозен и луѓето едноставно не можат да сфатат за што станува збор. …

Повеќе »

(ФОТО) Најголемата мистерија на океанот: Што се крие на дното на Големата сина дупка

Прогласена е за едно од петте најдобри места за нуркање во светот. Големата сина дупка е мистерија на океанот која изгледа како премин во друг свет. Тоа е околу 100 километри од градот Белизе, најголемиот град во една мала земја на брегот на Карипското море. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската дива се омажила за мистериозниот Синиша кој го интригира Балканот

Холивудската дива Клои Севињи и мистериозниот директор на галеријата со балканско потекло Синиша Мацковиќ се венчаа по втор пат во Конектикат. View this post on Instagram A post shared by Chloë Sevigny (@chloessevigny) Две години по граѓанската венчавка во Њујорк, во кругот на семејството и пријателите, тие двајца повторно го …

Повеќе »

МИСТЕРИЈА – ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ШОКИРА ХОЛИВУД: Нејзината смрт се уште е нерешена! Наводниот убиец си го одзел животот, а го обвиниле и семејството…

Смртта на познатата публицистка и маркетинг експерт Рони Чејсен го шокираше Холивуд и бројните ѕвезди со кои соработуваше, откако беше застрелана додека се возела дома после филмска премиера. Според полицискиот извештај, Рони наводно ја застрелал Харолд Смит во Беверли Хилс, а деталите биле објавени дури шест години по ужасниот настан. …

Повеќе »

Мистеријата на кутијата пронајдена на врвот на Мон Блан која криела богатство

Богатство од смарагди, рубини и сафири е закопано со децении на глечер во близина на Мон Блан, Франција. Се верува дека богатството му припаѓало на еден од патниците во индискиот авион кој се урнал во овие непристапни области пред 50 години. Кутијата со скапоцени камења ја пронашла група планинари во …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗРЕШЕНА МИСТЕРИЈА – ТАА Е НАЈНЕСРЕЌНАТА ЕВРОПСКА ПРИНЦЕЗА: Откриено каде се КРИЕЛА Шарлин од Монако и со што се БОРЕЛА!

Откако доживеа тешки моменти, кога и починале драги и блиски луѓе, се чинеше дека принцезата Шарлин пропадна на земја. Јавноста не престана да се прашува што се случува со сопругата на владетелот на Монако, која ка следи гласот на „најнесреќната европска принцеза“ и „жена без насмевка“.   View this post …

Повеќе »