(ФОТО) РАЗРЕШЕНА МИСТЕРИЈА – ТАА Е НАЈНЕСРЕЌНАТА ЕВРОПСКА ПРИНЦЕЗА: Откриено каде се КРИЕЛА Шарлин од Монако и со што се БОРЕЛА!

Откако доживеа тешки моменти, кога и починале драги и блиски луѓе, се чинеше дека принцезата Шарлин пропадна на земја.
Јавноста не престана да се прашува што се случува со сопругата на владетелот на Монако, која ка следи гласот на „најнесреќната европска принцеза“ и „жена без насмевка“.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by HSH Princess Charlene (@hshprincesscharlene)


Се чини дека на граѓаните на Монако може да им олесни, бидејќи конечно е откриено каде последните недели се криела и што правела сопругата на нивниот владетел, принцезата Шарлин. По смртта на две драги и блиски лица во Јужна Африка, таа го продолжила својот престој во нејзината татковина, каде што решила да му помогне на локалното население во борбата против ловокрадството.


На својот официјален профил на Инстаграм, принцезата Шарлин упати апел до јавноста со драматични фотографии, на кои позира со припадници на локалната единица која се бори против ловокрадството, но и со еден од најзагрозените животински видови, носорозите, со цел да се подигне свеста за тоа страшна борба што на крајот може да го загрози животинскиот свет.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА ПОСЕБНА ПРИЧИНА – Кејт Мидлтон се огласила на Инстаграм и проговорила за здравјето: „Ја знам моќта на природата!“

Кејт Мидлтон по повод отворањето на новите градини во Природонаучниот музеј во Лондон и проговорила …