Tag Archives: мистерија

(ВИДЕО+ФОТО) Каде е братот на Анџелина Џоли со кого јавно се бакнуваше во уста

Братот на Анџелина Џоли, Џејмс Хејвен со години е вистинска мистерија за многумина. Иако неговата сестра е една од најпознатите жени во светот, тој го води својот живот далеку од очите на јавноста. Џејмс сигурно ќе остане запаметен по неговиот бакнеж со Анџелина на црвениот тепих во 2000. година. И’ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Решена мистеријата на џиновските кратери во Сибир

Минатата година ненадејно се појавил огромен кратер во сибирската тундра – и сега е откриено што го предизвикало неговото формирање. Тоа не е само еден кратер – тоа била 17-та дупка што се појавила на оддалечените полуострови Јамал и Гида во рускиот дел на Арктикот. Првата дупка била забележана во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ ВО ЕГИПЕТ: Пронајдени 13. недопрени ковчези стари 2.500 години! За археолозите ова е и понатаму мистерија!

Египетското Министерство за туризам и антиквитети го потврди откривањето на 13. дрвени непроменети ковчези во некрополата на пустината Сакари. Гробницата е откриена околу 11. метри под земја, а за ковчезите се верува дека се стари најмалку 2.500 години. Тие биле запечатени кога биле погребани, а веројатно има и повеќе. Саркофазите …

Повеќе »

(ФОТО) АРХЕОЛОГИЈА – ОВА ЈА ОТКРИВА МИСТЕРИЈАТА НА СТОУНХЕНЏ: Големиот пораисториски споменик најден под земја кај мистичен круг во Англија!

Археолозите откриле голем праисториски споменик под земја во близина на Стоунхенџ за кој тврдат дека може да помогне да се осветли потеклото на мистичниот круг на камења во југозападниот дел на Англија. Истражувачи од неколку британски универзитети, предводени од Универзитетот во Бредфорд, тврдат дека локацијата се состои од најмалку 20. …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МАЈОРКА: Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен – Наместо забавување хорор!

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клачер, Џоси (18), била пронајдена мртва во базенот на вилата во Мајорка, после ноќта која со нејзините пријатели ја минала во градот. Таа била пронајдена во базенот на вила во местото Аларо, во вторникот околу седум часот наутро, и лекарите можеле само да ја констатираат …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИОЗЕН ОБЛАК НАД ФЛОРИДА: Луѓето во шок гледале во небото и не можеле да веруваат во она што го гледаат!

Во раните утрински часови, граѓаните на Флорида биле запрепастени од погледот на мистериозен облак „Што е ова?“, Се слуша како коментира еден минувач при снимањето на овој феномен. Но, колку и да е чудна оваа структура, не станува збор за вонземјани. Тоа утро, од воздухопловната база Кејп Канаврел на Флорида …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мистерија во познато летувалиште: Тројца американски туристи ненадејно починале!

Пет дена откако пар од Мерлиенд бил пронајден мртов во хотелска соба во Доминканската република, во истото туристичко одморалиште починала и жена од Пенсилванија. 41.годишната Миранда Шоп Вернер само што се пријавила во хотелот и земала пијалок од мини-барот паднала и починала. Разговарала со својот сопруг со кој славела годишница …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажна судбина – Избегала од Романија за да се врати и умре: Пејачката која со слава се здоби со песна на Бреговиќ пронајдена мртва во Дунав!

Романско-канадската пејачка Анка Поп е пронајдена мртва откако нејзиниот автомобил мистериозно завршил во Дунав, на југозападот на Романија. Службата на брза помош соопштила дека ја истражуваат смртта на пејачката, наведува „Фокс њус“. Нив ги повикала 34. годишната сестра на пејачката бидејќи не можела да влезе во семејната куќа, во неделата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мистеријата на совршените округли камења на рускиот остров на Арктик

Далеку на смрзнатиот и напуштен дел на нашата планета се кријат бројни тајни. Само храбрите одлучуваат да одат таму и можеби затоа само најхрабрите откриваат и’ интересни работи. На ладниот Арктик, на рускиот остров Чамп во архипелагот Земја на Фрањо Јосиф група истражувачи пронашле десетина мисериозни камења во облик на …

Повеќе »