(ФОТО) Првата порака на актерот по мистериозната хоспитализација: „Ја ценам сета љубов!“

Американскиот актер Џејми Фокс за прв пат проговори откако неговата ќерка Корин Фокс минатиот месец објави дека е хоспитализиран.
Сето ова се одвивало под превезот на тајноста, а мистеријата е зошто бил принуден да побара лекарска помош и каде всушност се наоѓа.„Ја ценам сета љубов“, објави Фокс на својот официјален Инстаграм профил.
„Се чувствувам благословен“, се заблагодари актерот за поддршката.
Поддржувачки коментари почнале да се редат под објавата на Фокс.
Се јавиле Вин Дизел, Џереми Ренер, дури и фудбалерот Патрис Евра..


View this post on Instagram

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)


Пред да биде хоспитализиран, Фокс беше во Атланта, каде го снимаше филмот на Нетфликс „Враќање во акција“.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …