Tag Archives: болест

(ФОТО) Загрижена јавност: Марија Шерифовиќ приклучена на кислород

Судејќи по најновата фотографија која кружи на социјалните мрежи, здравјето на Марија Шерифовиќ е сериозно нарушено. Марија не објаснила зошто ја носи маската, а дека не е добра покажала и само со еден опис: „Ух“. Медиумите пренесуваат дека Марија е во болница, но пејачката не ја потврди оваа информација. Дали …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарниот актер непрепознатлив, фановите загрижени – се нагаѓа која болест „го нападнала“

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон прошетаа во Малибу, а судејќи по фотографиите направени од папараците, актерот изгледа речиси непрепознатливо. View this post on Instagram A post shared by Tom Hanks Fans (@tomhanksfansite) Како што можете да видите на фотографиите, актерот многу ослабел, а фановите се загрижени бидејќи не …

Повеќе »

СИМПТОМИ НА ПОРЕМЕТУВАЊЕ КОИ МНОГУМИНА НЕ МОЖАТ ДА ГИ ОБЈАСНАТ, А СО НИВ ЛЕСНО СЕ УМИРА: Предизвикуваат БОЛЕСТ која трае ЦЕЛ ЖИВОТ

Дознајте кои се симптомите на инсулинска резистенција. Многу познати личности од нашите простори, како и бројни светски ѕвезди како Том Хенкс, Селма Хаек и Шерон Стоун, страдаат од отпорност на инсулин, односно состојба во која нивното тело произведува инсулин, но неефикасно го користи. Симптомите на ова нарушување, кои вклучуваат брзо …

Повеќе »

(ФОТО) ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ОТВОРЕНО ЗА БОЛЕСТА СО КОЈА СЕ БОРЕЛА: „Се обидував да се натпреварувам со Ноле“

Јелена Ѓоковиќ отворено признала дека имала проблем со стресот и анксиозноста и се вклучила во разни акции за подигање на свеста за овој проблем. Јелена Ѓоковиќ е позната како некој што се грижи за исхраната и здравите животни навики и често јавно зборува за тоа, обидувајќи се да ја подигне …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Розга за здравјето: „Не кријам дека имам проблеми, пред некој ден ми беше многу лошо!“

ЈЕЛЕНА РОЗГА открила дека подготвува спектакл во арената Спаладиум кој ќе се одржи на 11. февруари следната година. „Овој пат решив да направам спектакл. Сега не можам многу да ви кажам, но тоа ќе биде вистинско шоу. Имам најдобра екипа, најдобро осветлување, најдобар озвучување, сцената ќе биде брилијантна, ќе има …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ПРИКАЗНА – ТАА УМИРАШЕ ОДВНАТРЕ! БЕШЕ ПРЕКРАСНА, НО ПСИХОТИЧНА: Родителите ја споделиле шокантната приказна на ќерката и ги предупредиле сите за подмолната БОЛЕСТ!

Медлин Билингс починала од анорексија, а според нејзините родители, таа се изгладнувала половина живот. Нејзините родители гостувале на една американска телевизија и ги споделиле ужасните работи низ кои поминала нивната ќерка за време на оваа болест. Таа имала само 23 години. Медлин Билингс од Денвер, Колорадо починала во сон на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Што не е во ред со Путин? Снимката од последниот говор открива многу нешта!

Појавувањето на рускиот претседател Владимир Путин на неодамнешниот економски форум во Санкт Петербург крена прашина и покрена прашања за неговото здравје. Имено, сите забележале дека Путин едвај одржува рамнотежа додека стоел на говорницата. Се чинело дека страдал од неконтролирани грчеви додека им држел едночасовен говор на своите партнери. Прашањето за …

Повеќе »

МЕРКЕЛ ПРВ ПАТ ПРОГОВОРИЛА ЗА БОЛЕСТА: „Се’ започна во 2019 година кога почина мајка ми!“

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел во интервју за медиумската група RND за првпат проговорила во јавноста за треперењето на крајот од нејзиниот мандат, кои загрижија многу Германци. Покрај недостатокот на течност, таа наведе уште две причини за треперењето. Прво проговорила за нервозата поради бројните камери насочени кон неа. На прашањето …

Повеќе »

(ФОТО) На 12. години ја избричила главата, живеела во сиромаштија и пораснала преку ноќ: ЧУДОТО ОД ДЕТЕ стана девојка која го има СВЕТОТ ПОД НОЗЕ

Борбата со болеста и сиромаштијата, улогата што и го промени животот, растењето преку ноќ, светската слава, сајбер насилството, солзите и смеата. Тоа накратко ја одбележа нејзината биографија, а деталите што следуваат ќе ве убедат дека приказната за Мила Боби Браун е прекрасна и тешка, во исто време. Познатите единаесетмина во …

Повеќе »