Tag Archives: јавување

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕСМЕТКА СО МЕТЕОРОЛОГ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Американец во лице му рекол на новинарот што мисли за неговото известување!

БЕСЕН Американец го нападна новинарот на Ен-Би-Си, Шекил Брустер, кој известувал за времето и за тропската бура Ида во крајбрежниот Мисисипи. Брустер известувал во живо од Галфпорт кога бел камионет паркирал зад него, а човекот скокнал и истрчал кон него. Неколку моменти подоцна, човекот му се внел во лицето на …

Повеќе »

(ФОТО) КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН СЕ ОГЛАСИ ОД БОЛНИЦА: Прва фотографија и најјака порака до соиграчите – „Играјте за цела Данска!“

Фудбалерот на ДАНСКА, Кристијан Ериксен, кој доживеа срцев удар на мечот против Финска во првото коло на Европското првенство, се јави од болницата. – Здраво на сите. Ви благодарам многу за слатките и неверојатни честитки од целиот свет. Многу ни значи на моето семејство и мене. Добро сум во вакви …

Повеќе »

(ФОТО) Криси Тајген, две недели откако го загуби бебето, се огласила на Инстаграм: „Се насмеав!“

Манекенката Криси Тајген се врати на социјалните мрежи две недели по спонтаниот абортус. Криси ја коментираше објавата на Инстаграм профилот на Betches, кој објавува смешна содржина од разни социјални мрежи. „Само што резервирав термин за депилација на веѓите и возбудена сум што носам маска за да не морам да слушам …

Повеќе »

Лицата родени во овие три хороскопски знаци одеднаш ќе ПРЕСТАНАТ да ви се јавуваат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку не знаете што е тоа ghosting , веројатно не сте го искусиле, и ако знаете и сте поминале низ тоа – жал ни е. Ghosting е начинот на …

Повеќе »

(ФОТО) Малку се збунил – АЛО ПОЛИЦИЈА, ВРАТЕТЕ МИ ЈА ДРОГАТА: Ги обвинил полицајците дека му ја украле дрогата па се јавил во полициска станица да ги пријави!

Полицијата во Шеронвил, мал град во американската сојузна држава Охајо, добила многу чуден повик од човек што барал да му се врати дрогата. Поточно, маж чиј идентитет не бил откриен, се јавил во локалната полициска станица за да се пожали дека му била одземена мала количина марихуана додека му била …

Повеќе »