(ФОТО) Холивудската дива се омажила за мистериозниот Синиша кој го интригира Балканот

Холивудската дива Клои Севињи и мистериозниот директор на галеријата со балканско потекло Синиша Мацковиќ се венчаа по втор пат во Конектикат.

Две години по граѓанската венчавка во Њујорк, во кругот на семејството и пријателите, тие двајца повторно го кажале судбоносното да. Тие се венчаа во заедницата Талмај Хил црква во Дариен, приморскиот град каде што пораснала Клои.
Актерката изгледала прекрасно во бел фустан на Jean Paul Gottier дизајниран од Глен Мартинс, а може да се каже дека блеснал и Синиша во црн костум.Двојката се венча за прв пат на 9. март 2020. година, два месеци пред раѓањето на нивниот син. Церемонијата се одржала околу една недела пред Њујорк да биде ставен во карантин на почетокот на пандемијата. Севињи во тоа време носела црн фустан.

За Синиша Мачковиќ се знае многу малку. Според Page Six, Синиша Мачковиќ има српско потекло, а на Инстаграм ги објавил своите лични документи од кои се гледа дека е роден во Загреб.

View this post on Instagram

A post shared by Siniša (@sinisamackovic)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …