Tag Archives: глумица

(ВИДЕО+ФОТО) Смртта на МАЛАТА НЕВЕСТА и’ по шест години е МИСТЕРИЈА: Наводно се самоубила, но потоа обдукцијата покажала поинаку

Нејзината смрт ги потресе сите обожаватели на серијата „Малата невеста“ Пратиша Банерџи била пронајдена мртва на 1 април 2016 година. Како што нејзиниот дечко, Рахул Радц Синг, и рекол на полицијата дека откако дошол дома, ја нашол актерката како виси на вентилаторот на таванот. – Живеевме во двособен стан. Имавме …

Повеќе »

НА 47 ГОДИНИ – Починала ѕвездата на „Supernatural“: Ники Ајкокс боледувала од леукемија

На својот Инстаграм профил, актерката секојдневно го споделуваше своето патување по здравјето со своите следбеници Ѕвездата на „Supernatural“ Ники Ајкокс (Ники Ајкокс) почина на 47-годишна возраст. – Почина мојата убава, паметна, бестрашна, неверојатно талентирана и сакана снаа, Ники Ајкокс Рааб. Мојот брат Мет Рааб беше со неа. Ники и Мет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најпознатата Тиктокерка заведува со танц, воодушевува со својот раскошен изглед

Се започнало со танц и продолжило во тој ритам.Ѕвездата на ТикТок и актерката која ја знаеме од филмот „He’s All That“, Адисон Реј (22), се прослави пред неколку години кога на оваа популарна мрежа почна да објавува видеа на кои танцува. За краток период, Адисон почнаа да ја следат над …

Повеќе »

Починала легендарната актерка Ирена Папас

Грчката актерка Ирена Папас починала на 97-годишна возраст. Актерката починала денеска, а смртта ја потврдил портпаролот на грчкото Министерство за култура преку меил. Причината за смртта засега е непозната, но во 2018. година беше објавено дека актерката боледува од Алцхајмерова болест. За време на кариерата која траеше повеќе од 50. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата на Нетфликс ненадејно починала на 36. години: Веста го шокираше светот, а ова се деталите за трагедијата

Актерката од серијата на Нетфликс, Буси Лорај, „Како да го уништите Божиќ“ ненадејно починала на 36-годишна возраст, пишува Independent. Веста за трагедијата ја пренесува агенцијата Aj Media Artists, а во публикацијата се нагласува дека причината за смртта е непозната. „Со голема тага ве известуваме дека нашата драга Буси Лорај почина. …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈПОЗНАТАТА БАЛКАНСКА ГЛУМИЦА ВО ХОЛИВУД СЕ ПОРОДИЛА ВО ТАЈНОСТ: Никој не знаел дека е бремена, веста ја открила на НЕОБИЧЕН начин!

Успеала да сокрие се до моментот кога еден детаљ не ја издал. Најуспешната холивудска актерка со балкански корени, Стана Катиќ (44), ѕвездата на серијата „Касл“, се породила кон крајот на 2021. година, но вешто ја криела среќната вест од јавноста, пренесува DailyMail. Сепак, се’ се дозна кога Стана објавила фотографија …

Повеќе »

(ФОТО) На 12. години ја избричила главата, живеела во сиромаштија и пораснала преку ноќ: ЧУДОТО ОД ДЕТЕ стана девојка која го има СВЕТОТ ПОД НОЗЕ

Борбата со болеста и сиромаштијата, улогата што и го промени животот, растењето преку ноќ, светската слава, сајбер насилството, солзите и смеата. Тоа накратко ја одбележа нејзината биографија, а деталите што следуваат ќе ве убедат дека приказната за Мила Боби Браун е прекрасна и тешка, во исто време. Познатите единаесетмина во …

Повеќе »

(ФОТО) Моќното издание на познатата актерка не се фокусира на раскошните гради, туку…

Забележавме дека нејзиниот моден избор е среден, елегантен, но секогаш со доза на гламур и моменти кои ја скокоткаат фантазијата. Синоќа во рамките на Канскиот фестивал се одржа познатиот настан AmfAR, а ѕвезда на истиот беше актерката Нина Добрев. Канадската актерка со бугарско потекло се прослави со улогата во серијата …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската дива се омажила за мистериозниот Синиша кој го интригира Балканот

Холивудската дива Клои Севињи и мистериозниот директор на галеријата со балканско потекло Синиша Мацковиќ се венчаа по втор пат во Конектикат. View this post on Instagram A post shared by Chloë Sevigny (@chloessevigny) Две години по граѓанската венчавка во Њујорк, во кругот на семејството и пријателите, тие двајца повторно го …

Повеќе »