(ФОТО) Луѓето се обидуваат да ја одгонетнат мистеријата: Се преправил во невидлив човек и ги оставил сите во чудо

Можете да ги триете очите и да зумирате колку сакате, а сепак нема да можете да препознаете за каков костим станува збор.
Костимите за Ноќта на вештерките знаат да бидат прилично бизарни, но овој дефинитивно ја понесе титулата најмистериозен и луѓето едноставно не можат да сфатат за што станува збор.


Костимот е совршено дизајниран до најмалите детали. Невидливиот маж носи јакна и панталони, црвени трегери во комбинација со машна во иста боја и очила и капа. Но, модната комбинација не е она што ги збунува луѓето, туку фактот дека никој не може да сфати кој го носи овој костим и каде се скрил.
Екипата очајно се обидува да ја разоткрие мистеријата на костимот, но изгледа дека се уште никој не успеал. Еден твитерџија напишал: „Луѓето се обидуваат да го откријат ова во коментарите, но кога ќе ги погледнам фотографиите, се враќам на почеток… Како?

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …