Tag Archives: тајна

(ФОТО) Ферус Мустафов не е починат туку во болница!

По веста дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов, се огласи неговото семејство Внукот на Мустафов, Ферчо Мустафов, демантира дека познатиот музичар починал во болница, но потврди дека неговиот дедо е во болница и се бори за живот. View this post on Instagram A post shared by UM / EVROPA …

Повеќе »

ОВАА БАБА ИМА 105 ГОДИНИ И РАБОТЕЛА КАКО ВОЕНА СЕСТРА: ИМАЛА МНОГУ СТРЕСОВИ, А НЕЈЗИНАТА ТАЈНА НА ДОЛГОВЕЧНОСТ ЌЕ ВЕ ШОКИРА

105-годишна жена ја открила тајната на нејзината долговечност – и тоа ќе шокира многумина од вас. Родена во 1913 година, Бренда Озборн ги преживеала двете светски војни и земала само еден слободен ден во нејзината 33-годишна кариера како медицинска сестра. Бренда Озборн го прослави својот 105 роденден и вели дека …

Повеќе »

Видео со 13 милиони прегледи: Мајка споделила супер трик за смирување на своето бебе

ВИДЕО на кое се гледа како мајка си го смирува расплаканото бебе со едноставен трик, за кратко време стана вирално. Мајката Мелиса го објави клипот на својот профил на TikTok наречен @melissak096, а во него можеме да го видиме нејзиното двомесечно бебе како престанува да плаче откако ја пушта песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џон Ивановски открил кој му донирал бубрег и се расплакал – а и вам ќе ви дојдат солзи…

Емотивенна снимка Повеќе од девет месеци, Дилејн Ивановски од Кирквуд, Мисури чувала голема тајна од нејзиниот татко, а таа тајна на крајот му го спасила животот. Дилејн, 25-годишна медицинска сестра во болницата „Мерси“ во Сент Луис, донирала бубрег на нејзиниот татко Џон Ивановски, кој со месеци и кажувал на својата …

Повеќе »

(ФОТО) МЛАДОЛИКАТА ВЕРА ВАНГ – Модната дизајнерка (73) по нејзиното последно појавување на црвениот тепих ја нарекуваат бесмртна

Американската модна дизајнерка Вера Ванг привлекува внимание со својот младешки изглед кој не наслутува дека има 73 години, а поради појавувањето на наградите БАФТА ја нарекуваат „бесмртна“. Ванг, која е позната по своите иконски венчаници, покрај младешкиот лик, покажала и фантастична фигура. Таа носела црн топ под бел свилен фустан …

Повеќе »

(ФОТО) Потпретседателка која зборува четири јазици: Светот продолжува да коментира за наводната нова девојка на Бред Пит – „Мојот нов дечко“

Иако беше во брак со актерот Пол Весли, јавноста се заинтересира за атрактивната Инес де Рамон откако беше фотографирана на концерт на Боно Вокс во друштво на Бред Пит. Како што пренесуваат странските медиуми, Пит се гледа со атрактивна бринета веќе неколку месеци, но двајцата се уште јавно не се …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДРУЖЕЛЕ НА КОНЦЕРТ – Бред Пит виден во друштво на тазе разведена 29-годишна девојка, ги подгреале гласините за романса

Откако неговата драма со поранешната сопруга Анџелина Џоли барем навидум се „смири“, еден од најголемите холивудски заводници Бред Пит времето го поминува излегувајќи и уживајќи во друштво, а ги подгреал и гласините за нова романса. Бред Пит викендов присуствувал на концертот на Боно во Лос Анџелес, а по тој повод …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОЧЕКУВАН ИЗБОР – Старица од Аризона која наполнила 101. година ја открила својата „тајна“ на среќен живот

Мери Флип од Аризона наполнила 101. година, а за NBC открила дека текилата ја смета за „тајна“ за среќен живот. NBC 15 објави дека Мери Флип од Чендлер, Аризона, која ја преживеала Големата депресија, повеќе војни и родила шест деца, верува дека уживањето во мексиканскиот алкохолен пијалок е сигурен начин …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се обидуваат да ја одгонетнат мистеријата: Се преправил во невидлив човек и ги оставил сите во чудо

Можете да ги триете очите и да зумирате колку сакате, а сепак нема да можете да препознаете за каков костим станува збор. Костимите за Ноќта на вештерките знаат да бидат прилично бизарни, но овој дефинитивно ја понесе титулата најмистериозен и луѓето едноставно не можат да сфатат за што станува збор. …

Повеќе »