Tag Archives: твитер

(ВИДЕО) ВИРАЛНО ВИДЕО – ТАА ГИ ОРГАНИЗИРАЛА ДА ГИ ПРЕЧЕКА СОПРУГОТ И ЉУБОВНИЧКАТА, ПА НЕ ЗНАЕЛА КАДЕ УДИРА: Прво тргнала на НЕА а сите се смеат на неговата РЕАКЦИЈА

Жена од Латинска Америка организирала наводна „сачекуша“ на својот сопруг и неговата љубовница, а видеото од пресметката стана вирално на социјалните мрежи. Виралното видео кое предизвика големо внимание, а судејќи по коментарите под објавата, станува збор за измама и љубоморен испад. Инцидентот се случил во Латинска Америка, а жената, судејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА ОД ЈАГОДА КОЈА ЌЕ ПРОМЕНИ СЕ! Ставил парче овошје под микроскоп и се му се ЗГАДИЛО…

Доколку навистина сакате јагоди, а имате „гадлива“ природа, ве советуваме да ја прескокнете содржината подолу. Илјадници луѓе во коментарите признале дека ова видео им го уништило денот. А во прашање е видео од јагоди под микроскоп кое стана вирално на Твитер последните денови. Го погледнале над 2,7 милиони луѓе, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали заборавивме колку отменоста е привлечна?

На Твитер се појави видео на кое се гледа како млада девојка оди по улица и сите очи се вперени во неа. „Скромна облека, но секој човек ја гледа. Заборавивме колку е привлечна отменоста?“, стои во описот на видеото. Девојката носела тесен црн фустан, црни салонки, беж чанта и шешир …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНА ЖИВА ЗАКОПАНА ОБЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА: Хорор по земјотресот, луѓе заробени во урнатините НА ТВИТЕР МОЛАТ ЗА ПОМОШ

Разорен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ги погоди Турција и северозападна Сирија рано утринава, при што загинаа повеќе од илјада луѓе (точната бројка засега се движи околу 1500 лица), а повеќе од 2.000 биле повредени при уривање на згради ширум регионот. Граѓаните на Турција, кои останале …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ – 23.000.000 ЛУЃЕ МУ АПЛАУДИРААТ НА МОМЧЕТО ХЕРОЈ: Видеото воодушеви многумина на мрежите! Мајката беспомошно виси во воздух, а тој не се плаши!

Главниот лик е момче кое и помагало на мајка си, иако бил мал и слаб. Тој не се исплашил, туку ја спасил мајка си. Имено, на видеото се гледа како мајката на момчето поправа врата или капија и стои на скала. Во еден момент скалата се лизнала и паднала на …

Повеќе »

(ФОТО) „Ја мразам, сонувам за денот кога ќе парадира гола“

Англискиот новинар Џереми Кларксон морал да се извини за колумната што ја напиша за „The Sun“ за Меган Маркл.Колумната кренала голема прашина бидејќи Кларксон бил исклучително сликовит во опишувањето на омразата кон британската војвотка. Би-би-си пишува дека регулаторното тело Ипсо примило повеќе од 6.000 поплаки за контроверзниот текст. The Sun …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто сите ја коментираат сопругата на Меси?

И’ покрај тоа што фудбалскиот натпревар помеѓу Аргентина и Австралија го доби својот заклучок – со победата на Аргентина, луѓето се уште не престануваат да ја коментираат сопругата на Меси. Антонела Рокузо во друштво на своите деца жестоко навиваше од трибините во Катар за да му даде поддршка на својот …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се обидуваат да ја одгонетнат мистеријата: Се преправил во невидлив човек и ги оставил сите во чудо

Можете да ги триете очите и да зумирате колку сакате, а сепак нема да можете да препознаете за каков костим станува збор. Костимите за Ноќта на вештерките знаат да бидат прилично бизарни, но овој дефинитивно ја понесе титулата најмистериозен и луѓето едноставно не можат да сфатат за што станува збор. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »