МИСТЕРИЈА – ТРАГЕДИЈА КОЈА ГО ШОКИРА ХОЛИВУД: Нејзината смрт се уште е нерешена! Наводниот убиец си го одзел животот, а го обвиниле и семејството…

Смртта на познатата публицистка и маркетинг експерт Рони Чејсен го шокираше Холивуд и бројните ѕвезди со кои соработуваше, откако беше застрелана додека се возела дома после филмска премиера.
Според полицискиот извештај, Рони наводно ја застрелал Харолд Смит во Беверли Хилс, а деталите биле објавени дури шест години по ужасниот настан. Извештаите содржеле делумни изјави на сведоци и финансиски документи, како и детали за наводниот убиец, кој извршил самоубиство во фоајето на станбена зграда во Лос Анџелес, откако полицијата му пришла да го сослуша.

This image has an empty alt attribute; its file name is roni-cesen-1-747x1024.jpg
Документите до кои дошол „The Hollywood Reporter“ се последниот извештај за смртта на Рона, составен седум месеци по пукањето и еден месец пред конечното затворање на случајот.
Во извештајот, детективот Ерик Хјун рекол дека нема докази дека Смит е осомничен за убиство, но рекол дека има значителен број индиректни докази кои го имплицираат тоа. Тој додал дека нема докази дека некој го најмил Смит да ја убие Рони.


This image has an empty alt attribute; its file name is roni-cesen-2-871x1024.jpg
64-годишната публицистка го возела својот Мерцедес на 16. ноември 2010. година нешто по полноќ, кога била погодена во градите, поради што нејзиниот автомобил удрил во бандера. Таа била погодена четири пати, а токсиколошкиот тест не открил знаци на алкохол или дрога во телото.
Истрагата ги испитала и нејзиното тогашно момче и трговец со уметнички дела Џонатан Новак, нејзиниот брат Лери Коен кој имал проблеми со коцкањето и нејзината ќерка Џил Гетсби која според тестаментот добила само 10 долари, а нејзината ќерка и омилената внука на Рона, Мелиса, добила имот вреден долари. 6,1 милиони долари.

This image has an empty alt attribute; its file name is toni-cesen-3.jpg
Рони Чејсен работела како публицист од 1973. година, а едни од нејзините најзабележителни проекти беа филмовите наградени со Оскар „Возењето на Мис Дејзи“ од 1989. година и „Лолита“ од 1994. година.


This image has an empty alt attribute; its file name is roni-cesen-4.jpg

Фото и извор: kurir.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …