Tag Archives: кариера

(ФОТО) „Не добив улога кога имав 10 години бидејќи режисерот тврдеше дека флертувам со него“

Актерката Бела Торн раскажала шокантен момент од нејзината актерска кариера кој се случил во нејзиното детство. Торн се појавила на „High Low“ на моделот Емили Ратајковски со подкастот „EmRata“, а двете разговарале за тоа како девојките стануваат сексуализирани на млада возраст работејќи во Холивуд. Торн се занимаваше со глума и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кирсти Али беше актерска ѕвезда во 80-тите: Од успешна кариера до контроверзни ставови

По веста за смртта на актерката Кирсти Али, многумина се сеќаваат на улогите кои ја одбележаа нејзината кариера, почнувајќи од хумористичната серија „Cheers“ – таа е препознаена по улогите во филмовите „Look Who’s Talking”, „Look Who’s Talking Now”, „It Takes Two“ итн. Кирсти Луиз Али е родена во Вичита, Канзас …

Повеќе »

ПОЧИВАЈ ВО МИР – Починал легендарниот актер Давор Јањиќ, имал 53 години

Босанскиот актер Давор Јањиќ починал синоќа на 53-годишна возраст во Белград. Оваа информација ја потврдија и неговите пријатели. Давор Јањиќ е роден на 18. ноември 1969. година во Тузла. Тој беше босански филмски и телевизиски актер, најпознат по улогите во некои од значајните филмови на крајот на југословенската кинематографија, меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ЗАВРШИ АКТЕРСКАТА КАРИЕРА: Актерот Мајкл Џеј Фокс доби почесен Оскар

Актерот Мајкл Џ. кој ја восхити публиката во ТВ комедијата „Семејни врски“ и филмовите „Враќање во иднината“ во саботата добил почесен Оскар за работата за собирање 1,5 милиони долари за истражување на Паркинсоновата болест. На Фокс на 29-годишна возраст му била дијагностицирана Паркинсонова болест, нервно пореметување кое предизвикува тремор и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Миха со новата тема „Мерлин Монро“ ги отсликува храбрите индивидуи кои уживаат во животот и зрачат со самодоверба!

Фринтменот на “Station: Innermost”, Наташа Миха ја објави својата нова песна со наслов „Мерлин Монро“, заедно со видео запис, со која воедно го најавува својот нов албум. „Мерлин Монро“ е насловот на новиот сингл на Наташа Миха, објавен на 3-ти ноември, заедно со видео запис, со кој го најавува својот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Починал Џери Ли Луис – легенда полна со контроверзи

Рок ѕвездата, текстописец и пијанист Џери Ли Луис починал денеска на 88-годишна возраст. Тој починал денеска во својот дом во Мемфис. Џери Ли Лус бил во лоша здравствена состојба во последните неколку недели и бил принуден да го пропушти приемот во Куќата на славните на кантри музиката на 16-ти октомври. …

Повеќе »

(ФОТО) Жизел Бундхен и Том Брејди се развеле

ТОМ БРЕЈДИ и Жизел Бундхен и’ официјално се развеле. Тие тоа го потврдија со објави на нивните Инстаграм профили. „Неодамна, мојата сопруга и јас го финализиравме разводот по 13 години брак“, напишал Том, додавајќи дека одлуката ја донеле „во пријателски односи и благодарни за времето што го поминале заедно“. „Ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУМИНА НЕ ЈА САКААТ – НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ НЕЈЗИНАТА ТЕМНА ТАЈНА: Најубавата холивудска НАСМЕВКА денеска слави роденден, а овој СКАНДАЛ и го одбележа животот!

Познатата актерка Џулија Робертс, која ја носи ласкавата титула за најубава насмевка во Холивуд, денеска го слави својот 55-ти роденден, а малкумина знаат некои не толку убави детали од нејзиниот живот. Таа неодамна гостуваше во емисијата „Неделно утро“, а по тој повод откри што ја прави најсреќна во животот, но …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Ива Матиќ, жената пилот на која ниту небото не ѝ е граница: „Со позитивна мисла тргнувам на лет!“

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата Виз Ер. На само 34 години, со помош на нејзината професија, посетила околу 60-тина земји во светот. Кога ќе каже дека по професија е пилотка луѓето на прва …

Повеќе »