(ВИДЕО+ФОТО) МНОГУМИНА НЕ ЈА САКААТ – НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ НЕЈЗИНАТА ТЕМНА ТАЈНА: Најубавата холивудска НАСМЕВКА денеска слави роденден, а овој СКАНДАЛ и го одбележа животот!

Познатата актерка Џулија Робертс, која ја носи ласкавата титула за најубава насмевка во Холивуд, денеска го слави својот 55-ти роденден, а малкумина знаат некои не толку убави детали од нејзиниот живот.

This image has an empty alt attribute; its file name is julija-roberts-zgodna-1-668x1024.jpg
Таа неодамна гостуваше во емисијата „Неделно утро“, а по тој повод откри што ја прави најсреќна во животот, но и некои други детали. Актерката, која важи за една од најуспешните во историјата на филмот, изјави дека нејзиниот сон бил да глуми, но дека тоа не и бил единствениот сон. На прашањето на водителката кои се нејзините други соништа, таа одговорила:
– Животот што го создадов со мојот сопруг, животот што го изградивме со нашите деца. Најдобро е кога на крајот од денот триумфално ќе им се вратам.


This image has an empty alt attribute; its file name is julija-roberts.jpg
Познатата актерка од 2002 година е во брак со режисерот Даниел Модер, со кој има три деца. Нејзините одговори им се допаднаа на многумина на Инстаграм, а тоа го покажува и следниот коментар:
– Затоа е ѕвезда, бидејќи има добри приоритети.

View this post on Instagram

A post shared by CBS News’ “Sunday Morning” 🌞 (@cbssundaymorning)


Сепак, на други воопшто не им се допаѓало тоа што таа го кажала, а не им се допаѓа ниту актерката. Имено, ова интервју поттикна „мрачни“ тајни од минатото. Дали знаевте дека Џулија Робертс има толку многу антифанови? Следниве коментари ќе ви го покажат тоа:
„Ниту еден актер нема да каже дека неговиот сон е да има пари за да биде безбеден и да не се грижи за парите и безбедноста“, „Живот изграден на урнатините на друга жена. Јулија украла маж од друга жена, а потоа облекла маица со која рече: „Low Vera“ (првата сопруга на Даниел Модеро се вика така). Се надевам дека Вера ќе најде љубов и повторно ќе се омажи)“, „Мажот на Јулија беше оженет кога таа почна да излегува со него. Имаа афера“, „Јас не сум твој фан! Да украдеш туѓ маж и да ја исмејуваш кутрата со маица. Многу ниско“.


This image has an empty alt attribute; its file name is julija-roberts-so-soprugot.jpg
Во 2000 година, Џулија Робертс се сретна со кинематограферот и режисер Дени Модер на сетот на филмот „Мексиканецот“. Меѓу нив летале искри. Џулија тогаш била во врска, а Модер бил во брак. Поточно, актерката излегувала со Бенџамин Блат, а Дени Модер бил во брак со шминкерката Вера Стајмберг, со која се оженил во 1997 година.

Додека траела аферата, Модер останал во брак со Вера. А потоа се иселил од својот поранешен семеен дом, шест месеци откако тој и Џулија се запознале. Сепак, Вера Стејмберг не сакала да се согласи на развод.
Речиси две години од нивната врска, додека поранешната сопруга сè уште одбивала да го потпише разводот, Џулија ги презела работите во свои раце. Веројатно знаејќи дека ќе биде забележана од папараците, а некои се сомневаат дека платила дури и на фотограф, таа се појавила во Западен Холивуд облечена во маица со рачно напишана парола: „Low Vera“.

This image has an empty alt attribute; its file name is julija-roberts-so-soprugot-Copy-768x1024.jpg
Таа за спорната маичка еднаш зборувала во шоуто на Опра Винфри:
– Знаете за што се разговараше? Приватно прашање. Стојам покрај мојата маичка.
Даниел Модер и Вера Стејмберг набрзо се разведоа по јавната порака на Џулија Робертс.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …