Tag Archives: кариера

(ФОТО) Го освојува светот не само со изгледот туку и гласот: Дупа Липа важи за секс бомба, а да ја видите мајка и…

Пејачката станала популарна благодарение на песните „New Rules”, „Be the One” и „IDGAF”, а нејзиниот приватен живот се’ повеќе го привлекува вниманието на светската јавност. Талентираната Дуа Липа (22) е сон на многу припадници на посилниот пол, а нејзината мајка Анеса, многумина ќе се согласат, во петтата деценија изгледа одлично. …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Запамтете го ова лице: Од мајката ја наследила убавината а од таткото славното презиме Сталоне

Славниот Роки, Силвестер Сталоне,со својата сопруга, бившиот супермодел Џенифер Флавин, има три ќерки – Софија, Систине и Скарлет. 19. годишната Систине одлучила да тргне по стапките на мајка и, а дека е барана во модниот свет говори и тоа дека магазинот Love ја ангажирал да ги краси нивните страни. Насловницата …

Повеќе »

Тони Цетински во изолација: „Не можев да одам на погребот. Скршен сум…“

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62.годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински. На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на починатиот, но не и хрватската ѕвезда. „Сакав да одам, но не можев да соберам сила. Не можам. Скршен сум. Не сум ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дорис Драговиќ пред 34. години во бикини била вистинска „бомба“

Оние кои биле на еден од концертите кои Дорис Драговиќ деновиве ги имаше во салата „Лисински“ во Загреб биле воодушевени со нејзиниот настап, што и не чуди со оглед на тоа дека Дорис ја носи титулата на најдобар глас на Медитеранот, а на Евросонг го освоила четвртото место… Дорис Драговиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мартинијан дочекан со овации во „Ѕвездите на Гранд“

Есента, се чини ќе биде многу успешна за младиот пејач. По пауза од две сезони, Мартинијан Кириловски повторно се врати на големата сцена на Гранд шоуто, каде беше дочекан од овации, не само од публиката, која очигледно го запомнила многу добро од првата сезона која се емитуваше во Македонија, туку …

Повеќе »

„Некст Тајм“ подготвуваат албум со македонски изворни песни!

По три години од објавувањето на преработката на темата “Ја излези Ѓурѓо” братското дуо “Некст тајм” наскоро ќе ја изненади јавноста со нов проект кој е во соработка со Николче Мицевски. По три години од објавувањето на преработката на темата “Ја излези Ѓурѓо” братското дуо “Некст тајм” наскоро ќе ја …

Повеќе »