Tag Archives: кариера

(ФОТО) Дино Мерлин во живо во ТВ емисија откри дека бил тешко болен но и многу детали од приватниот живот:„Размислував за прекинување на кариерата!“

ДИНО МЕРЛИН синоќа гостуваше на ХРТ во емисијата „Во свој филм“, во која зборуваше за неговата долга и успешна кариера, но откри и многу детали од неговиот живот. Босанскиот музичар се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогошча и запишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) 30 години „Силви бенд“: „Влатко ме сака и покрај предрасудите за нашиот брак”

За односот со свекрвата денес, за навредите што ги трпела како дете, но и за советите од мајка си како да се издигне над ситуацијата, Силви зборува со многу емоции. Тука се и муабетите за ќерката Деа, за ромските корени, првите живи свирки во Скопје, како за тоа како им …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА животна приказна и УШТЕ ПОЛОШ КРАЈ: ПОГРЕШНИ мажи и ДРОГА ја ЧИНЕЛЕ ЖИВОТ – Денес се навршуваат 9. години од смртта на Витни Хјустон

Витни Хјустон е една од најпродаваните уметнички на 20. век, но наместо со нејзиниот глас медиумите, главно, се бавеа со нејзината зависност од дрога… Поминаа девет години од трагичната смрт што го преплави светот на музиката со тага. Веста дека музичката дива Витни Хјустон почина откако беше пронајдена во бесознание …

Повеќе »

Починала ѕвезда од „Полициска академија“

Актерката Марион Ремзи, позната по улогата на полицајка Ловерн Хукс во филмската франшиза на Полициската академија, починала во четвртокот во Лос Анџелес на 74-годишна возраст, изјави менаџерот Роџер Пол за Си-Ен-Ен. Тој не ги открил причините за смртта. „Марион пленуваше со својата љубезност и светлина што ја исполнуваше просторијата веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Алек Наумовски 30 години дел од модната сцена: „Малку фалеше да бидам со Џенифер Лопез“

 Алек Наумовски и Надица Георгиева, можеби едни од најуспешните модели во деведесеттите, и денес се синоним за македонската мода и манекенство. Пред 20 години ја формираа агенцијата „Моделс ИН“. Идејата беше да им помогнат на македонските модели да градат светска кариера. На почетокот не било лесно да се стекне довербата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонскиот артист, со уметничко име Star Boy со „Cash game“, ја стартува интернационалната кариера!

Тој живее во Париз, во градот каде што во 2017 година основа свој бренд за гардероба наречен „ROYALTY PARIS“. Бренд кој како што самиот вели е заштитен со лиценца низ цела Франција и сега планира да го заштити и на меѓународно ниво. „Со музика започнав на возраст од 12-13 години, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После две тешки дијагнози Мајкл Џи Фокс објавил крај на кариерата

Мајкл Џи Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“, отворено зборувал за најлошите денови во неговиот живот, велејќи дека се повлекува од својата актерска кариера поради здравјето. Кога имал само 29 години му дијагностицирале Паркинсонова болест. Иако долго време се бореше со оваа состојба, пред две години доби …

Повеќе »

(ФОТО) ПУКНАЛА ЉУБОВТА – Бред Пит и германската манекенка повеќе не се заедно: Му се вратила на сопругот кој има интересен став за аферата!

„Тие никогаш немаа ништо сериозно“ им рекол на медиумите извор близок до Бред. Холивудскиот шармер Бред Пит (56) и привлечната Никол Потуралски (27) ја раскинале својата кратка и страсна врска, пишува списанието Us Weekly. Пред неколку месеци, папараците ги снимија како се прегрнуваат на аеродром во Франција. Проблемот е во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Моника Белучи денес го слави 56. роденден: Кариерата ја започна со разголени сцени, од детството плени со убавината а на прагот на 60. ттите изгледа неверојатно добро!

Убавата Моника Белучи денес го слави својот 56-ти роденден, а на нејзината убавина се воодушевуваат каде и да се појави и ретко кој може да го тргне погледот од неа. Пред актерството, таа имаше манекенска кариера која започна на 16-годишна возраст, работејќи прво како модел во Италија за „Долче и …

Повеќе »