(ФОТО) „Не добив улога кога имав 10 години бидејќи режисерот тврдеше дека флертувам со него“

Актерката Бела Торн раскажала шокантен момент од нејзината актерска кариера кој се случил во нејзиното детство.
Торн се појавила на „High Low“ на моделот Емили Ратајковски со подкастот „EmRata“, а двете разговарале за тоа како девојките стануваат сексуализирани на млада возраст работејќи во Холивуд. Торн се занимаваше со глума и манекенство поголемиот дел од својот живот, а славата ја стекна во 2010 година откако глумеше заедно со Зендаја во ситкомот на Дизни каналот, Shake It Up.

View this post on Instagram

A post shared by BELLA (@bellathorne)


Актерката рекла дека е „многу стресно“ да се биде дете актер во очите на јавноста, особено кога треба да ја открие својата сексуалност и „не само што цел свет те гледа, туку особено мажите, и луѓето и жените. околу вас кои велат дека ова е кутија во која треба да се вклопите“.
„Се чувствувам како да сум го разнишала зборот ‘секс’ и секогаш ќе продолжам да го правам тоа со овој збор, бидејќи тоа е она што ми се става во главата уште од мала, а сепак е нешто преку кое сум вратила голем дел од мојата сопствена моќ“, рекла 25-годишната актерка.
Таа претходно открила дека била сексуално злоставувана како дете
Ратајковски потоа сподели приказна од кога имала 16 години и агентот и рекол: „Ова лице – вака знаеме дека оваа девојка е заебана. Мораш да одржиш лекција за ова. Но, тоа е реалноста да се биде млада жена во индустријата“. Торн потоа споделила слична приказна во која е вклучен неименуван режисер кога таа била дете.


View this post on Instagram

A post shared by BELLA (@bellathorne)


„Еднаш добив повратна информација од режисер, а имав само 10 години. Директорот на кастинг му се јавува на мојот агент, а агентот и се јавува на мајка ми и тие велат: „Па, нема да ја земеме затоа што директорот се чувствуваше како да флертува со него и поради тоа му беше навистина непријатно“, изјавила Торн.
„Исто така, вие сте на сесија со режисерот. Не можете навистина да кажете или да направите многу. Ја правите сцената, се збогувате, излегувате. Нема време да ме оставите да ви седнам во скут или да ве натерам да се чувствувате непријатно. За што зборуваш човеку??” додала актерката.

View this post on Instagram

A post shared by BELLA (@bellathorne)

„Се обидувам да најдам грешка во себе. Како: ‘Што направи, Бела? Што направи за да се чувствува вака?’. И секогаш кога ќе помислам дека си велам: Бела, престани. Дури и таа мисла станува дел од проблемот. Немој ниту да помислиш на тоа. Тоа навистина ме полудува“, заклучила Торн, која претходно открила дека била сексуално злоставувана како дете.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …