Tag Archives: искуство

(ВИДЕО) НЕ МУ Е ПРВ ПАТ – Полицаец од Флорида и помогнал на жена да се породи во автомобил

Од Флорида доаѓа приказна со среќен крај каде полицаец и помогнал на жена да се породи во автомобил. Станува збор за полицаецот Даниел Џонс од Канцеларијата на шерифот на округот Хилсборо, кој и дошол на помош на трудница на автопат во Флорида. „Таткото на детето го запре автомобилот, го премина …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир си ја отворил душата: „Гладував, единствен оброк ми беа јајца“

Познатиот актер денеска се потсетил на своите почетоци кога се борел да стане име во светот на актерството. Иако стана познат во раните 80-ти благодарение на филмот „Американски жиголо“, раните актерски денови на Ричард Гир во Њујорк биле многу тешки. „Мојот главен оброк беа јајцата“, се присетил Гир за Page …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фотографи за свадба откриле три знаци по кои веднаш знаат дека бракот нема да трае

ФОТОГРАФКАТА Шајла Херингтон споделила во видеото што го објавила на TikTok три знаци со кои свадбените фотографи можат веднаш да препознаат дека некој брак ќе се распадне, а нејзиното откритие набрзо станало хит. „Првиот индикатор е дали еден од сопружниците позира на повеќе од три фотографии без партнер“, рекла таа. …

Повеќе »

(ФОТО) „Не добив улога кога имав 10 години бидејќи режисерот тврдеше дека флертувам со него“

Актерката Бела Торн раскажала шокантен момент од нејзината актерска кариера кој се случил во нејзиното детство. Торн се појавила на „High Low“ на моделот Емили Ратајковски со подкастот „EmRata“, а двете разговарале за тоа како девојките стануваат сексуализирани на млада возраст работејќи во Холивуд. Торн се занимаваше со глума и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никогаш не е доцна: 90. годишна баба конечно дипломирала – 71 година откако се запишала на факултет

Една баба од САД на 90-годишна возраст конечно ја земала дипломата во свои раце, дури 71 година откако се запишала во прва година на факултет. Џојс ДеФау, потоа Џојс Виола Кејн, ја започнала својата бруцошка година на Универзитетот во Северен Илиноис во 1951 година со планови да стекне диплома по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот на БМВ-то сакал да „испадне фаца“ па завршил во каналот

НЕСРЕЌНИОТ ЧОВЕК зад воланот на БМВ сакал да си замине со стил и завршил посрамен во каналот. Видеото објавено на Редит предизвика значителен интерес, пред се поради несреќникот кој доживеа незгода во БМВ. Видеото започнува со Mercedes AMG C63 кој го напушта паркингот со контролирано лизгање, а да не зборуваме …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕДЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКА ЈА ГРИЗНАЛА ЗМИЈА: Објавила ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО, па ја покажала повредата! Ова боли!

Водителката од Босна и Херцеговина, Вања Шемиќ, била касната од змија за време на снимањето на инсерт за емисија. Таа на социјалните мрежи објавила видео од каснувањето со опис: „Питонот е мало маче за овие змии околу мене, но кој ќе преживее каснување од питон, што можат да му направат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Билјана Дебарлиева: „Најтешко ми беше да ја прочитам веста за смртта на Тоше. Немав ни време да се подготвам, сигурно се напив нешто за смирување”

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија. „Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – 11. МИНУТИ БЕЛА ВО РАЈОТ, А ТОА ШТО ГО ВИДЕЛА ТАМУ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВИ: Добила важно предупредување од Господ за сите

Искуството на жена која имала клиничка смрт е неверојатно. Таа била мртва 11. минути, а сцените што ги видела тогаш биле неверојатни. Голем интерес за ова искуство предизвикала приказната за малото момче кое тврди дека го видело Бога. Шарлот Холмс го изненадила своето семејство откако доживеала клиничка смрт. Имено, жената …

Повеќе »