Tag Archives: аудиција

(ФОТО) „Не добив улога кога имав 10 години бидејќи режисерот тврдеше дека флертувам со него“

Актерката Бела Торн раскажала шокантен момент од нејзината актерска кариера кој се случил во нејзиното детство. Торн се појавила на „High Low“ на моделот Емили Ратајковски со подкастот „EmRata“, а двете разговарале за тоа како девојките стануваат сексуализирани на млада возраст работејќи во Холивуд. Торн се занимаваше со глума и …

Повеќе »

Детскиот фестивал „Поточиња“ објавува аудиција за нови членови

Оваа пролет Детскиот фестивал “Поточиња“ го прослави својот 15 – ти роденден со прекрасни шест претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на есента започнуваат подготовките за новото 16 – то издание “Поточиња 2019” кое ќе се одржи следната пролет. За таа цел, организаторот “Пап продукција“ објавува Аудиција …

Повеќе »

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски Евросонг 2018

Аудицијата за избор на вокален интерпретатор, кој ќе ја претставува Македонија на Јуниорски Евросонг 2018, ќе биде одржана во сабота (18 август), со почеток од 10.00 часот, информира Македонската радио телевизија. Пријавувањето за аудицијата, што ќе се спроведе во студиото М-3 на Македонската радио телевизија, е отворено од 6. до …

Повеќе »

Браво за Магдалена Алексовска: Ќе пее во „Карнеги хол“ во Њујорк

Младата пејачка Магдалена Алексовска на 6. јуни ќе настапи во „Карнеги хол“ во Њујорк. Таа во 2015. година беше претставник на Македонија на „Јуниор Евровизија“, кога ја испеа песната „Плетенка“. За настапот Магдалена се пријавила преку онлајн аудиција која е отворена во цел свет. На аудицијата годишно се пријавуваат 15.000 …

Повеќе »

Детскиот фестивал „Поточиња“ објавува аудиција за нови членови

Започнуваат подготовките за 15то јубилејното роденденско издание на детскиот фестивал „Поточиња“, кое ќе се одржи наредната пролет. За таа цел, објавена е аудиција за нови членови кои ќе земат учество на претстојните „Поточиња 2018“. Детскиот фестивал „Поточиња“за прв пат се појави на македонската сцена во 2004 година. Со своите песнички …

Повеќе »