Tag Archives: исповед

(ФОТО) Тажна исповед на братот: „Принцезата Диана ја чекаше мајка си на прагот но таа никогаш не дошла“

Никогаш не прежалената принцеза Дијана, чија 23-годишнина од смртта беше одбележана минатиот месец, се чини дека никогаш не престанала да ги пополнува колумните во весниците. Помалку познати детали за нејзиното несреќно детство изјавил за Times”, братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер. Дајана Франсис Спенсер е родена на 1 јули 1961 …

Повеќе »

Се покренува истрага за силувањето на глумицата: Има снимка на моќникот!

Надлежното обвинителство ќе формира случај и ќе покрене истрага за силувањето на актерката Даниела Штајнфелд (36), јавуваат медиумите. Даниела направила страшна исповед во нејзиниот документарен филм „Исцели ме“, кој премиерно се претстави на 26-тиот Сараевски филмски фестивал, а заради тоа што се случи, таа, наводно, ја напуштила Србија. Според сознанијата, …

Повеќе »

Вистинска исповед на млад стручњак кој сака да работи во ТАТКОВИНАТА, но…Еве зошто ни „бегаат“ младите?

Секој ден бевме и сме сведоци дека многу граѓани, а особено помладите, ја напуштаат Македонија. Ви донесувам пост од мајка и ќерка и нивното видување на таа проблематика… Постовите ги пренесуваме во целост… „Ќерка ми Светот стана глобално село и веќе не важи она старото домот ти е таму кај …

Повеќе »

ПОУЧНА ПРИКАЗНА – Се разбудил мамурен, со МОДРИНКА на окото! Кога ја видел пораката на сопругата почнал да ПЛАЧЕ!

Оваа приказна нè насмеа, се надеваме дека и вас ќе ве насмее. 🙂 Марко, среќно оженет човек, се разбудил еден ден мамурен. Цела ноќ ја поминувал со пријателите во кафеана. Тој дури и не се сеќавал кој го донел дома. „Пекол“, си помислил, прашувајќи се дали направил нешто лошо минатата …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСЛЕЛ ДЕКА КОРОНАТА Е САМО ПРОПАГАНДА, А ПОТОА ГО ДОБИЛ ВИРУСОТ:„Се чувствував како дека ќе умрам!“

Џими Флорес од Аризона мислел дека вирусот корона е само пропаганда, односно само дел од „лажните вести“. Сепак, потоа се заразил. „Не ми беше грижа за Ковид-19. Тоа беше најчестата шега за нас. Сметавме дека КОВИД е лажна вест и дека младите нема да се заразуваат“. Сепак, Џими наскоро се …

Повеќе »

ИСКРЕНА ИСПОВЕД НА МАЈК ТАЈСОН со која ја шокирал планетата: „Ме силуваше и тепаше, бев дете!“

Легендарниот боксер Мајк Тајсон вели дека грозоморното силување на кое бил изложен како момче не влијаело на неговиот живот. „Јас бев момче. Тој беше постар човек. Ме тепаше и сексуално ме злоупотребуваше. Никогаш не го видов после тоа“, открил Тајсон. „Научив дека тоа не значи дека сте помалку од човек …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНА ИСПОВЕД – Гитаристот на групата „Квин“ имал срцев удар: „За малку ќе умрев!“

Во видеото што го објавил на својот Инстаграм профил во понеделникот, гитаристот на „квин“, Брајан Меј открил дека, покрај повредата што ја имал во градината на почетокот на месецот, неодамна имал сериозни проблеми со срцето, поради што „скоро починал“. 72-годишниот музичар во видеото што го објави на Инстаграм опишал цела …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА БРАЗИЛСКА СЕСТРА КОЈА ПОРАДИ КОРОНАТА СЕ ОТКАЖАЛА ОД РОДЕНИТЕ БРАЌА: „Додека ние бираме кого да ставиме на респиратор тие му веруваат на Болсонеро дека станува збор за ‘мал грип’!“

Мораме да одлучуваме кој ќе оди на респиратор, а кој не“, вели бразилската медицинска сестра Елеин Оливеира, која лекува пациенти со Ковид-19, зборувајќи за тешките одлуки што здравствените работници треба да ги донесат во одредени делови на Бразил. Сепак, тоа не е единствениот извор на фрустрација за таа медицинска сестра …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ ГОЛЕМАТА ЅВЕЗДА ПОСЛЕ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА: „Ме дрогираше, силуваше и ми се закануваше дека ќе ме убие!“

„Морам да бидам силна и да се соочам со сето тоа. Не можам да го избришам, но морам да бидам искрена кон себе. Сега оваа деценија можам да ја оставам позади себе. Веројатно никој повеќе нема да прашува ‘што ѝ се случи на Дафи?’“. Пејачката Дафи, некогашна голема ѕвезда, ја …

Повеќе »