БОЛНА ИСПОВЕД НА ШАКИРА ПО БРОЈНИТЕ ИЗМАМИ НА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ: „Тешко ми е да зборувам, ова е најлошиот период во мојот живот!“

Првата исповед на Шакира по изневерувањето на поранешниот сопруг никого не остава рамнодушен!
По 11. години врска и две заеднички деца, фудбалерот Жерар Пике и латино дивата Шакира решија да стават точка на својата љубов летово, на општо изненадување на светската јавност. Но, зачестените измами на спортистот изгледа одлучиле… Пејачката конечно си ја отворила душата и проговорила за се.

This image has an empty alt attribute; its file name is sakira-i-pike-2.jpg
Имено, Пике повеќе не ја крие својата нова девојка, младата студентка Клара, која ја запознал додека работела на неговата рекламна кампања. Тие неодамна се појавиле заедно на свадба.
И на молкот на пејачката му дошол крајот, а таа решила да ја открие својата страна на приказната.


-Бев тивка, бидејќи се обидував да обработам се во мојата глава. Да, тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа и затоа што сум јавна личност, а нашата разделба не е како обична разделба. Тешко е, не само за мене, туку и за моите деца. Неверојатно тешко. Се трудам да ги заштитам децата од се – ја започнала својата исповед Шакира.

This image has an empty alt attribute; its file name is sakira-so-decata-jpg.jpg
А покрај прељубата на нејзиниот поранешен партнер, таа се соочила и со обвинувања од шпанската влада дека затаила данок.
– Се обидов да ја скријам ситуацијата од моите деца. Се обидувам да ги заштитам, тоа е мојата мисија број еден. Но, потоа слушаат работи на училиште од своите пријатели или наидуваат на некоја непријатна вест на интернет и тоа едноставно ги погодува – вели пејачката.


This image has an empty alt attribute; its file name is pike-822x1024.jpg
И додава дека често се надева дека ова е само лош сон од кој ќе се разбуди.
– Понекогаш се надевам дека сето ова е само лош сон и дека некогаш ќе се разбудам. Но, не, тоа е реално. И сето тоа се случуваше токму во времето кога татко ми беше на интензивна нега, а јас се борев на различни фронтови. Ова е веројатно најтешкиот период во мојот живот – заклучила таа.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Поради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ ќе биде продолжена до 30 јуни2024

Националната Галерија ве известува дека заради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на …