Tag Archives: раскинување

Дали има идеална разлика во годините меѓу романтичните партнери? Еве што велат новите истражувања

Ако воопшто можеме да планираме љубов, ова би можело да биде идеалната разлика во годините Според најновото истражување – колку е поголема разликата во годините, толку е поголема шансата за разделба. Најидеалните односи се меѓу врсниците. На Универзитетот Емори во Атланта била спроведена студија во која учествувале 3.000 испитаници. Експертите …

Повеќе »

Како раскинуваат мажите а како жените? На посилната половина и треба повеќе време пред да одлучи да ја прекине врската

Истражувањето даде интересни податоци Раскинувањето на емотивната врска е често болно и тешко, без разлика кој го иницирал раскинувањето. Но, мажите и жените се разликуваат во начинот на кој донесуваат таква одлука. Истражувањата покажуваат дека на посилниот пол им треба повеќе време од жените за да ја прекинат врската! На …

Повеќе »

ТВРДЕЊА НА ШПАНСКИТЕ МЕДИУМИ – Кристијано Роналдо на гласините за раскинување со Георгина одговорил со фотографија

После бројните натписи во шпанските медиуми дека Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез раскинале, се чини дека португалскиот фудбалер решил да стави крај на гласините со заедничка фотографија. Роналдо на својот профил сподели фотографија на која позира со Георгина, покрај која напиша: „Да живее љубовта“. Парот кој беше снимен …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА НЕ МУ ТРЕБАЛО – БИВШИОТ ЈА ОСТАВИЛ ВО ТВ ПРОГРАМА ВО ЖИВО! Актерката со години го криела таткото на детето, па свртела страница: НЕ МОРА ДА ГО ШТИТАМ ПОВЕЌЕ!

Холивудската актерка Мини Драјвер денеска го слави својот 53 роденден, а пред години изгради успешна кариера, но и интересна актерска приказна. Убавата Мини глумеше во филмските хитови „Big Night“, „The Mercenaries“ и „Good Will Hunting“. Улогата во драмата „Добриот Вил Хантинг“ од 1997 година и донесе врска со популарен колега, …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит ги открива чувствата по раскинувањето со Анџелина Џоли

Бред Пит ги усмерил своите лични проблеми во скулптура која сега е изложена заедно со делата на уметникот Томас Хаусаг и музичарот Ник Кејв Бред Пит отворено зборувал за создавање уметност додека се справувал со лични превирања. Во новото интервју за Financial Times, актерот зборува за изработката на неговите скулптури, …

Повеќе »

БОЛНА ИСПОВЕД НА ШАКИРА ПО БРОЈНИТЕ ИЗМАМИ НА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ: „Тешко ми е да зборувам, ова е најлошиот период во мојот живот!“

Првата исповед на Шакира по изневерувањето на поранешниот сопруг никого не остава рамнодушен! По 11. години врска и две заеднички деца, фудбалерот Жерар Пике и латино дивата Шакира решија да стават точка на својата љубов летово, на општо изненадување на светската јавност. Но, зачестените измами на спортистот изгледа одлучиле… Пејачката …

Повеќе »

Реченици кои никогаш не треба да ги кажувате кога раскинувате со некого: Експертите предупредуваат дека оставаат долгорочни последици

Кога раскинуваме со другата страна, треба да внимаваме на зборовите што ги бираме Раскинувањето никогаш не е лесно, но има некои поубави начини да оставите некого. Јазични експерти објасниле за Daily Mail кои реченици никогаш не треба да ги кажуваме кога раскинуваме и понудиле алтернативи што можете да ги користите. …

Повеќе »

Пет грешки кои повеќето луѓе ги прават по раскинувањето: Вака е се’ потешко

Раскинувањето никогаш не е лесно Најчесто едната страна е таа која повеќе пати, бидејќи се уште се заљубени и не сакаат работите да завршат. Дури и ако причината за раскинувањето е изневерувањето, присуството на силни чувства ја прави личноста премногу тешко да се ослободи, иако не вреди да се задржи. …

Повеќе »

(ФОТО) Се развел од сопругата поради 16. години помлада, па ја оставил: Сега холивудскиот заводник се разголел на плажа!

Актерот Сајмон Бејкер фатен на плажите во Австралија! Австралискиот актер Сајмон Бејкер (52), најпознат по улогата во серијата „Менталист“, е фотографиран на плажа во родната земја. Еден од најпознатите австралиски актери го помина денот минал во уживање и џогирање покрај брегот. Иако има 52. години, актерот се уште ја одржува …

Повеќе »