Tag Archives: заштита

(ФОТО) „НЕ ЗНАЕТЕ НИЗ ШТО ПОМИНАВ“: Пријанка Чопра Џонас објаснила зошто таа и нејзиниот сопруг се одлучиле за СУРОГАТ МАЈКА

Во најновото интервју актерката си ја отворила душата и го опишала својот пат до родителството Пред точно една година Пријанка (40) и нејзиниот сопруг, музичарот Ник Џонас (30) изненадија многумина со тоа што објавија дека станале родители. Девојчето го крстиле Малти. Според Вог, не сите вести биле дочекани со воодушевување, …

Повеќе »

(ФОТО) СПЕЦИЈАЛНО ТРЕНИРАН – Емилијано Мартинез се пофалил со куче вредно 23.000 евра, покажал што ги чека оние кои ќе го нападнат неговиот дом

Победникот на Мундијалот со репрезентацијата на Аргентина, Емилијано Мартинез (30) покажал куче вредно 23.000 евра, кое го набавил за дополнително да го заштити својот дом. Мартинез е загрижен дека неговиот златен медал, но пред се неговото семејство, треба да бидат дополнително заштитени, па затоа купил страшно куче за неговата куќа …

Повеќе »

ПРЕВЕНЦИЈА – ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ КОИ МОРА ДА ГИ ИМАТЕ ВО ДОМАШНАТА АПТЕКА ВО ЗИМА: Ќе ја смират кашлицата, ќе ги ублажат симптомите на грип и настинка

Се додека не зачекориме добро во пролетта, ќе бидеме под напад на респираторни инфекции, а ова се начините да ги избркаме од себе. Се додека не зачекориме добро на пролет, ќе бидеме под напад на респираторни инфекции. За да ги спречите, веројатно често земате витамински комбинации, но понекогаш нивната злоупотреба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ким Кардашијан во солзи: „Проклето е тешко“

Ким Кардашијан во емотивно интервју открила дека е „тешко“ да го делат старателството над нивните четири деца со поранешниот сопруг Канје Вест по нивниот развод. Звездата по седум години стави крај на бракот со раперот, а нивниот развод беше финализиран неодамна. Во последниве недели, Канје (45) беше вмешан во контроверзии …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕШКИ ДЕНОВИ – САКАА ДА МЕ УБИЈАТ! Борис Бекер за телевизија проговорил за тешкиот живот во ЗАТВОР и за тоа заработил неверојатна сума

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер за телевизија зборувал за тешкиот живот во англиските затвори и изјавил дека дури се обиделе и да го убијат. За ова болно животно искуство тој зборувал ексклузивно за германската ТВ Сат 1, а за тоа интервју наводно заработил сума од околу 500.000 евра. Тој помина …

Повеќе »

„Татковците се потценети“: Вирална стана фотографија на која татко си го штити синот од дождот

ТАТКОВЦИТЕ се нашите херои кои имаат свој начин на покажување љубов. Нема сомнеж дека ретко им го оддаваме признанието што го заслужуваат за она што го работат. На татковците често се гледа како на помалку емотивни луѓе, но тоа воопшто не е така, најдобро покажува фотографијата која стана вирална на …

Повеќе »

Четири навики штитат од грип: Вирусите ги заобиколуваат оние што ги применуваат

Настинките, цревните и другите вирусни заболувања можеби отсуствуваа во последните две години поради носење маски, одржување на физичка дистанца и други ограничувања, но оваа зима овие здравствени проблеми се вратија на „голема врата“.Вакцинацијата против Ковид и грип е одлична работа, но можете да направите повеќе за да го зајакнете вашиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФОТОГРАФИИ СО ЦЕЛ – Интересна уметност: 2.500 луѓе позирале голи на плажа, поради нив се сменил законот

Околу 2.500 илјади голи волонтери позирале на плажата Бонди во Сиднеј со цел да создадат уметничко дело кое треба да ја подигне свеста за ракот на кожата. View this post on Instagram A post shared by Spencer Tunick (@spencertunick) View this post on Instagram A post shared by Spencer Tunick …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОБИЧНА ПРИКАЗНА – Британска двојка со години живее на сред кружен тек: „Нема да си одиме, можат да не извлечат само во ковчег!“

Кога бараат идеално место за живеење, многу луѓе се обидуваат да го направат својот дом „заштитен“ од прекумерна бучава, особено сообраќајна бучава. Меѓутоа, тоа не е случај со едно семејство во Велс, кое со години живее среде кружен тек. Вистина е дека има необични места за живеење, но се чини …

Повеќе »