Tag Archives: деца

Џулија Робертс за воспитувањето на децата: Еве кога го добиле првиот мобилен телефон

Џулија Робертс има ќерка и два сина Актерката Џулија Робертс има три деца кои ретко се појавуваат во јавност, а приватниот живот се обидува да го сокрие и зачува во своите четири ѕида. Меѓутоа, во една емисија таа открила некои од нејзините лекции и упатства кога станува збор за родителството. …

Повеќе »

Мајката им плаќала одмор на децата за да може да биде дома сама со љубовникот: „Тоа е мала сума за мојата среќа“

Наместо да се чувствува возбудена поради тоа што нејзините деца се враќаат дома од факултет и ги гледа по долго време, таа само барала начин да ја продолжи својата афера. Мајка раскажала дека платила за нејзините деца да го поминат летото на патување додека нејзиниот сопруг работел – за да …

Повеќе »

Расплаканата актерка не ја крие вознемиреноста: Натали Портман потресена од аферата на нејзиниот сопруг

Актерката Натали Портман се појавила вознемирена за време на излегувањето со нејзините деца и сопругот Бенџамин Милпид, по веста за неговата наводна афера со помлада жена. На фотографиите до кои ексклузивно дојде порталот Page Six, актерката и балетанот се фотографирани во саботата како интензивно разговараат додека седат заедно на клупа. …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСНО – ОСВОИЛ 40 МИЛИОНИ НА ЛОТАРИЈА И ДАЛ ОТКАЗ: Еве што прво си купил, а многумина СЕ ШОКИРАЛЕ кога слушнале што направил за своите деца

Клиф Литл од Северен Квинсленд (Австралија) станал мултимилионер преку ноќ во 2019 година со освојување на премијата на Лото. Едно утро ја вршел својата вообичаена работа и го живеел својот вообичаен живот, следното утро имал 40 милиони долари на неговата сметка. Во интервју за австралиската телевизија „9 News“ тој опиша …

Повеќе »

(ФОТО) ОД УБАВИЦИ ДО ПЛАШИЛА: Ниту едно од нејзините деца не личи на својот татко како синот кој Арнолд Шварценегер и го направи на дадилката

Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер ја лечеше тагата со филери, а сега изгледа непрепознатливо По долго време, папараците за прв пат јавно ја фотографираа Марија Шрајвер (66), поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер. View this post on Instagram A post shared by Maria Shriver (@mariashriver) Марија долго време не можеше да …

Повеќе »

(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е! Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс. Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е …

Повеќе »

(ФОТО) Партнерката на Роналдо тврди: „Нашите деца во Саудиска Арабија ги тепаат“

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се преселиле во Саудиска Арабија, а партнерката на фудбалерот, Георгина Родригез, во интервју за шпански „Телемундо“ открила нови детали и се пожалила дека нивните деца искусиле физичко насилство на училиште. „Има моменти на училиште кога децата ги удираат а тие не се бранат“, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „На децата на Украина треба да им се врати детството“, ОРЛАНДО БЛУМ се сретнал со ЗЕЛЕНСКИ, сите зборуваат за нивниот разговор, а еве што изјавил актерот за ПУТИН

Холивудскиот актер Орландо Блум отпатувал за Украина, каде се сретнал со претседателот на оваа земја, Володимир Зеленски. Тие најмногу зборувале за состојбата на децата во земјата зафатена од војна. Блум замина во Украина како претставник на УНИЦЕФ и нагласил дека ова му е прво патување во оваа земја по 2016 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА КРИЕЛА АФЕРАТА НА СИНОТ – Шпанските медиуми тврдат дека Шакира се степала со мајката на Жерар Пике

Шпанските медиуми пренесуваат дека Шакира се степала со Монсерат Бернаберу, мајката на поранешниот партнер, Жерар Пике. View this post on Instagram A post shared by Shoke News (@shoke.news) Новинарката Лаура Фа тврди дека мајката на Пике од самиот почеток знаела за неговата врска со студентката и му помогнала да го …

Повеќе »