Tag Archives: деца

Виталиа создава здрави навики за исхрана кај децата од рана школска возраст

Компанијата за здрава храна Виталиа во рамките на својот успешен проект „5-ка заздравахрана”, веќе 6годинивршиедукација на најмладите за важноста на правилната исхрана.Овојпат ја продолжи својата мисија во основното училиште “Браќа Миладиновци” во Скопје. Со интерактивното предавање на специјалистот за нутриционизам на Виталиа – Марина Релушкоска, децата од 4-то и 5-то …

Повеќе »

(ФОТО) Македонската легенда отворено за болеста на синовите: „Достоинствено соочување со проблемот!“

Македонската кошаркарска легенда Владо Илиевски, за чие име се врзани најважните поени во историјата на македонската кошарка на ЕП во Литванија, но и изјавата „Леле луѓе што направивме“,веќе извесно време говори за „проблемите“ во своето семејство… Минатата година реши да се збогува од својт љубо – кошарката, а сега е …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се одржа 3.тата Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Билјана Кузмановска: Ова се нашите витези, ова се нашите шампиони! Стотина насмевки го исполнија Градски парк во Скопје за време на Хуманитарната трка за деца со Даунов синдром. Мечувалечки клуб Ескрим ја организира оваа трка веќе 3 години со желба дека од година во година поддршката се повеќе да се …

Повеќе »

Денеска во 11. часот: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Денеска, 25.03.2018, во Градски парк во Скопје (пред Школка) со почеток во 11.00 часот ќе се одржи Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром. Трката е организирана од Мечувалечки клуб „Ескрим“ со цел да ја подигне свеста за децата со Даунов синдром и да ги поттикне спортските центри и клубови …

Повеќе »

Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром на 25.март:Да трчаме заедно со децата и за децата со Даунов синдром!

Минатата година стотици луѓе ја дадоа својата поддршка за децата со Даунов Синдром. Оваа година традицијата продолжува по трет пат со тоа што хуманитарната трка за децата со Даунов синдром ќе се одржи во недела, 25ти март 2018, со почеток во 11.00 часот во Градски парк во Скопје. Трката е …

Повеќе »

(ФОТО) Се знаат од порано: Ангелина Џоли љуби девет години помлад глумец!?

Оскаровката, наводно, „преку глава“ се вљубила во 2014. година, во Герет, на снимањето на драмата „Unbroken“. Првата улога на Хедлунд била во филмот „Троја“ во кој глумел со Бред Пит Откако го шокирала светот со одлуката да се разведе од Бред Пит (54) глумицата Ангелина Џоли (42), наводно, веќе некое …

Повеќе »

(ФОТО) Парите не паѓаат од небо: Нема да верувате што работат децата на најбогатиот тенисер на светот!

Иако само од турнири заработил повеќе од 100. милиони долари,а неговото богатство се проценува на повеќе од една милијарда, швајцарскиот тенисер Роџер Федерер не сака неговите деца да се навикнат на лесен живот. Федерер сакал да им укаже дека не се доаѓа лесно до пари. Тој за време на турнирот …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец најавил дека неговите деца нема ништо да наследат а парите ќе ги подарат!

„Нема да одгледуваме ’шупа**’. Ги има доволно во овој свет“ рекла глумицата Мила Кунис, сопруга на Ештон Качер. Неговото богатство се проценува на 200. милиони долари, а Мила Кунис „тежи“ 45. милиони долари… „Нашите деца нема да имаат привилегиран живот, а тоа и да не го знаат“ рекол глумецот Ештон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оставете ги телефоните, не го ПРОПУШТАЈТЕ ЖИВОТОТ!

Колку пати реално имате потреба да проверите нешто на телефонот и колку пати сте го извадиле од чантата само од навика? Губиме од времето со луѓето со кои сме, за да им пишуваме на луѓе кои се онлајн. Ги пропуштаме кратките разговори со најблиските, кои имаат повеќе смисла од сите …

Повеќе »