Tag Archives: деца

ДИСКУСИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ – На сопствените деца од 15. и 16. години им наплаќа кирија: Поради оваа мајка „гори“ интернет!

Навидум безопасното прашање ги поделил социјалните мрежи, а најгласни биле оние кои сметаат дека мајката не треба да им наплаќа кирија на своите деца… Мајка од Австралија на социјалните мрежи прашала кога е соодветно да им се наплатува кирија на своите деца и колку пари треба да и дадат, по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луди Руси: Еве што прават децата во Сибир за имунитет!

Децата во една сибирска градинка имаат обичај во кој излегуваат на снег во долна облека и истураат кофа со ледена вода врз себе – и оваа луда практика е дел од нивната наставна програма. Сето ова се одвива во државната градинка број 317 во Краснојарск, во Сибир, а децата тоа …

Повеќе »

Грицкањето бадеми буквално може да спаси живот

Дневната конзумација на бадеми драстично ја намалува појавата на промени во структурата на ткивата предизвикани од болести кои доведуваат до рак на дебелото црево, па се вели дека тоа буквално може да спаси животи. Во една студија, научниците од „American Heart Association“ откриле дека честата потрошувачка на јатки е поврзана …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка мора да одлучи дали бубрегот ќе го донира на синот или ќерката – и двајцата имаат ретка болест!

САРА БИНГХАМ (41) од Нортамберленд, Велика Британија, се соочила со тешка одлука. Нејзините две најстари деца, 20-годишниот Ноа и 16-годишната Ариел, страдаат од нефронофтиза, цистична бубрежна болест, состојба што ги оштетува бубрезите и предизвикува воспаление и лузни. Проблемите започнале во 2016. година кога Ариел се пожалила на постојан замор. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цртаниот филм на јавниот сервис ги шокирал родителите: Кога ќе ја видите темата, ќе ви биде јасно зошто

Преголемите гениталии на Џон Делерманд секогаш предизвикувале проблеми, што може да ги потврдат децата во Данска, откако гледале нова емисија за него на јавниот сервис. За некои родители, сепак, оваа комедија не била многу смешна. Анимираната серија премиерно била прикажана на данскиот канал за деца DR Ramasjang на 2. јануари. …

Повеќе »

Мајмунчето Антон го има решението за атопичната кожа на вашето дете

Појавувањето на егзема (атопичен дерматитис) е исклучително иритантна состојба на кожата која се манифестира со екстремно сува и чувствителна кожа. Оваа состојба е придружена со силна желба за чешање, кое може да ја инфицира кожата, а е особено тешко да се контролира кај деца од помала возраст. Но, нашиот пријател …

Повеќе »

(ФОТО) ОБЈАВИЛ НА ИНСТАГРАМ – Кристијано Роналдо со семејството Божик слави во Дубаи

„Многу љубов, здравје и среќа“, порачал Португалецот Кристијано Роналдо ќе го прослави Божиќ во Дубаи со својата девојка Џорџина Родригез и децата. Португалецот објави фотографија на Инстаграм со Џорџина и децата пред елката и заработи милиони лајкови. „Ви посакуваме Среќен Божиќ! Многу љубов, здравје и среќа“, порачал Португалецот.   View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Hyundai произвел автомобил за најмладите – Отишол во најдобри раце!

HYUNDAI одлучил да подари една навистина посебна работа. Станува збор за модел 45EV кој претставувал основа за креирање на детски автомобил. Тие го нарекуваат најмалиот електричен автомобил, но што е уште поважно, тоа ќе ги израдува најмладите пациенти во детската болница во Барселона. Ова е се’ само не обичен автомобил …

Повеќе »

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »