Tag Archives: деца

(ФОТО) Шарлиз Терон признала дека синот (7) го одгледува како девојче

„Како родител, моја работа е да славам со нив, да ги сакам и да им обезбедам се’ што им треба за да бидат тоа што сакаат да бидат. Ќе направам се што е во моја моќ децата да ги имаат правата кои им припаѓаат“, рекла глумицата Холивудската глумица Шарлиз Терон(43), …

Повеќе »

(ФОТО) Татко постелнината ја претворил во друштвена игра за да ги забави децата во болница!

На таткото и бизнисмен, Кевин Гејтлин,му бил доволен еден поглед на чаршавите во креветот за да дојде до неверојатна идеја. Ги претворил во шарени, забавни и интерактивни игри за децата кои се хоспитализирани во болница. Откако во болница го посетил болниот син на пријател, сфатил дека на детето му е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како во логор – Морничаво откритие во затворено школо: Пронајдени 100. тела од момчиња – Бившите ученици тврдат дека ги има уште!

Истражителите во близина на злогласното реформско училиште на Флорида, кога работниците со багери го расчистувале магазинот за гориво, пронашле 27. сомнителни гробници. Во текот на работите биле забележани аномалии во земјата и се испоставило дека станува збор за гробници во близина на државното школо за момчиња „Доџер“, рекле официјални лица. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Им ги олеснуваат операциите на децата: Со автомобилчиња до салата!

Болницата The Doctors Medical Center во Калифорнија набавила два автомобили на далечинско управување. Нивните малечки пациенти во автомобилчиња самите се возат до операционата сала, што го намалува стресот пред оперативните зафати. „Гледаме дека стресот и стравот исчезнуваат штом влезат во автомобилчето“, пишува на страната на Фејсбук. На објавеното видео се …

Повеќе »

(ФОТО) Стравот се покажа реален – Сопругата на Алек Болдвин го загуби детето: “Немаше отчукувањa на срцето. Готово е”

Хиларија и Алек имаат четири деца, а таа секоја своја бременост и деталите ги споделувала со своите следбеници на Инстаграм. Хиларија Болдвин, сопругата на славниот холивудски актер Алек Болдвин, открила дека имала спонтан абортус и опишала како се чувствувала по тоа. “Немаше отчукувања на срцето… Готово е”, напишала таа на …

Повеќе »

Децата кои спијат со родителите се поумни и имаат повеќе самодоверба во возрасно доба

Ако го делите креветот со детето веројатно знаете дека е истовремено тешко и неодолливо. Можеби не можете да се наспиете како кога целиот мадрац го имате само за себе, а нaместо да го прегрнувате партнерот во пrегратка ви се најчесто децата. Сепак, јасно ви е дека тоа нема да трае …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Замолчени децата на убиениот Кашоги: Добиле куќи и по 10.000 долари месечно но од нив се очекува и…

Децата на морбидно убиениот новинар Џамал Кашоги од властите во Ријад добиле куќи вредни по 4. милиони долари и месечно по 10.000 долари само за да молчат за смртта на нивниот татко. „Кашоги има четири деца, два сина и две ќерки, и секој од нив добил куќа вредна четири милиони …

Повеќе »

(ФОТО) Со само три урми дневно и вие и децата ќе се заштитите од многу болести

Шеќерот од урмите е најсоодветен за вашите дечиња бидејќи најлесно се вари. Експертите советуваат да им се даваат урми на деца кои се нервозни или хиперактивни. Урмите се овошје кое дефинитивно многу малку се користи во исхраната, а многумина не ги сметаат за вкусни, иако се и’ повеќе од тоа. …

Повеќе »

Малите од Аеродром во Капитол мол беа насочени кон заштита на животната средина на интересен и уникатен начин 

Во насока на јакнење на јавната свест за заштита на животната средина,НУЛА ОТПАД во соработка со Капитол мол и Општина Аеродром ја организираше „Е-КАПИТОЛИЈАДА“ на која учениците одосновните училишта на територија на Општина Аеродром изработија ЕКО маски од електричен отпад и продефилираа на првоаприлското шоу во Капитол мол. Е-Капитолијадата беше …

Повеќе »