Tag Archives: деца

(ФОТО) Турски фотограф ја прикажува убавината на детските очи кои светат како скапоцени камења

АБДУЛАХ Ајдемир, фотограф од Истанбул, верува дека целиот универзум може да се скрие во очите на децата. Тој со објектив од камерата ги снима децата што ги среќава на улица , а нивните очи можат да ве хипнотизираат. Неговите портрети ја доловуваат нереалната убавина на неговите мали модели и тешко …

Повеќе »

ОВАА ЗЕМЈА УСПЕАЛА ДА ВАКЦИНИРА 90 ОТСТО ОД ВОЗРАСНИТЕ: Бројот на позитивни на корона намален – на ред се децата постари од 12. години

Девет од десет возрасни лица во Република Ирска се целосно вакцинирани, објави ирската здравствена служба. До вчера, во Ирска имаше повеќе од 7. милиони вакцинирани возрасни граѓани. Премиерот на Ирска, Мајкл Мартин, рекол дека достигнувањето на 90% од вакцинираната возрасна популација и примањето на 7. милиони вакцини е „две големи …

Повеќе »

НАЈНОВА СТУДИЈА ЗА ДЕЛТА СОЈОТ! Познато е какви последици предизвикува оваа форма кај децата

Варијантата на делта сојот на коронавирус не предизвикува посериозни случаи на Ковид -19 кај деца и адолесценти отколку другите варијанти на вирусот. Тоа може да се заклучи според првите податоци од студијата објавена од американските здравствени власти во петокот. Во САД со недели расте загриженоста за влијанието на делта сојот …

Повеќе »

Фотографиите на Џорџина откриваат што мисли семејството на Роналдо за преселбата во Велика Британија

Откако Кристијано Роналдо се врати во Манчестер, Џорџина Родригез објави семејни фотографии од Велика Британија. „Како ми недостасуваше животот во Обединетото Кралство“, напиша Џорџина заедно со фотографиите со Роналдо и децата, откривајќи дека семејството е многу среќно поради овој потег. View this post on Instagram A post shared by Georgina …

Повеќе »

(ФОТО) Меган и Хари наводно сакаат да се сретнат со кралицата, луѓето во палатата се изненадени!

Принцот Хари и неговата сопруга Меган, наводно, сакаат да се сретнат со кралицата Елизабета, пренесува Page Six. Извор близок до парот изјави за The Sun дека тие побарале средба со кралицата и се надеваат дека ќе дојдат во Виндзор заедно со нивната ќерка Лилибет, за да се сретнат со Елизабета. …

Повеќе »

Мистериозна болест убила 50. деца во Индија

Веќе една недела, децата во некои делови на Утар Прадеш се будат со висока температура, натопени во пот. Многумина од нив се жалат на болки во зглобовите, главоболки, дехидрација и гадење. Во некои случаи, пријавен е осип што се проширил на рацете и нозете. Лекарите веруваат дека станува збор за …

Повеќе »

КОРОНА ВО ГРЦИЈА: Повеќе од 90% од лицата на респиратор не ја примиле втората доза вакцина

Повеќе од 90 проценти од пациентите кои денеска беа на апарати за дишење во болниците во Грција, беа или невакцинирани или примиле една доза од вакцината против вакцина, објави Јавната здравствена организација (ЕОДИ). Според новите податоци, ЕОДИ навела дека од 338. пациенти на интензивна нега, 309 (91,42 проценти) биле невакцинирани …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Излегол трејлер за филмот за Шумахер – содржи и досега невидени снимки

Нетфликс објави трејлер за филм за Михаел Шумахер, кој треба да се емитува на таа платформа од 15 -ти септември. Филмот ќе се базира на неговата долга кариера, но и на неговиот приватен живот. Веќе во трејлерот можеме да видиме дека свој придонес во филмот ќе имаат и таткото на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Мајка го прашала таткото:„Како се децата“, а кога и пристигнала оваа фотографија СРЦЕТО ЗА МАЛКУ ЌЕ И ЗАСТАНЕЛО – „Дали сте вие нормални?“

„Еј, дали се децата во ред?“, го прашува загрижената мајка на Кени Деус секогаш кога е отсутна, бидејќи тој е задолжен да се грижи за најмалите. Таткото на Алекс и Астер има добар одговор секој пат: тој користи Фотошоп за да ги монтира своите ќерки во најстрашните ситуации за кои …

Повеќе »