Tag Archives: деца

(ВИДЕО) Короната ни го смени животот: Но овие млади луѓе се прилагодиле за да вежбаат – иако не се на училиште!

Сакале да признаеме или не но корона вирусот го промени начинот на живот на сите луѓе, ширум светот… Со цел, неговите бивши ученици да не престанат да бидат активни, пензионираниот професор по физичко воспитување дошол до прекрасна идеја. Прво, се вратил од пензија а потоа почнал да ги собира учениците …

Повеќе »

(ФОТО) МОЕТО ДЕТЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАМОРЧЕ: Шок реакции на данските родители откако во тие земји се отворени училиштата и градинките!

Околу десет илјади деца во Данска се вратија во училиштата, градинките и јаслите во средата, откако данските власти решија да ги отворат вратите на овие институции по еден месец ограничувања што ги наметна епидемијата на коронавирус. По напредокот во борбата против ширењето на инфекцијата, данските власти решија да ги вратат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Децата им направиле церемонија на родителите по откажувањето на венчавката поради корона вирусот

Ким-Мари Жерард (36) и нејзиниот партнер Марк Тот (42) требало да стапат во брак овој месец, но морале да се откажат од своите планови поради пандемијата на коронавирус. Сепак, нивните деца им го разувжбавиле тој ден. Десетгодишниот Луис и осумгодишната Руби ги изненадиле своите родители со тоа што организирале церемонија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вилијам и Кејт ги изненадиле децата на вработените во болниците:„Би требало да бидеш горда!“

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт ги изненадиле учениците од училиштата со видео заблагодарувајќи им се на нивните родители што помогнале да ја одржат земјата жива за време на пандемијата. Училиштата во Британија се затворени веќе три недели, но тие се отворени за децата од здравствени работници во болниците …

Повеќе »

Најпознатата селебрити сага добила продолжување: Ангелина Џоли ќе ја тужи Џенифер

Тројката Ангелина Џоли – Бред Пит – Џенифер Анистон никогаш не престанува да го исполнува просторот во медиумите. Детали за нивната врска „испливуваат“ на површината на дневна основа. Иако медиумите со месеци пишуваат за обновената љубов на 51-годишната Џенифер и пет години постариот Бред, се чини дека во текот на …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВА И ТОПЛА ПРИКАЗНА: Деца посетиле пензионери во карантин и ги забавувале на неочекуван начин

САД влегуваат во третата недела на карантин на национално ниво и многу семејства сè уште се обидуваат да најдат нормална рутина на функционирање. И, бидејќи секојдневно добиваме нови информации за социјалната оддалеченост и најдобрите начини за борба против КОВИД-19, луѓето наоѓаат сè покреативни начини да им помогнат на оние најранливите …

Повеќе »

(ФОТО) ТРОГАТЕЛНА ПОРАКА на американска докторка:„Бебиња мои, ако ме убие Ковид, знајте дека мама ја работеше својата работа!“

Фотографијата направена во болница во Њујорк е споделена повеќе од сто илјади пати Снимките и ужасните фотографии кои до нас доаѓаат од најголемите жаришта на вирусот корона секојдневно го обиколуваат светот. И, таман кога можеби ќе се опуштиме, или да одлучиме невнимателно да ја нарушиме изолацијата или некои мерки за …

Повеќе »

(ФОТО) Правилата важат за сите, но не и за Роналдо: Кога сите во Португалија се во карантин тој бил на прошетка!

И’ покрај бројните хумани гестови кои Кристиано Роналдо ги направи за неговата Португалија и борбата со корона вирусот, се чини дека со еден потег го предизвикал гневот на јавноста… Кристиано Роналдо донирал неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И’ покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег …

Повеќе »

ХУМАНИ – ПОЗНАТИТЕ ГИ ПОМАГААТ ПОГОДЕНИТЕ СО КОРОНАВИРУС: Рајан и Блејк дале 1. милион долари, Шварценегер донирал 3. милиони долари за храна на децата…

Холивудските sвезди ги користат своите профили на социјалните мрежи за ширење на свеста за коронавирусот. Многу од нив, исто така, го искористија своето богатство за да им помогнат на оние што имаат потреба. Брачниот пар Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 1. милион долари. „Ковид-19 брутално влијаеше врз старите лица …

Повеќе »