Tag Archives: деца

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само Русите можат да си играат на овој минус од 48. степени

Властите на рускиот град Јакутск, еден од најстудените градови во светот, донеле одлука за прекинување на наставата во училиштата поради големиот студ, а учениците ги испратиле дома. Сепак, непослушните деца не постапиле како што им било речено, туку тие истрчале на снегот да си играат. Видеото што се појави на …

Повеќе »

Сите зборуваат за „тестаментот“ на Џеј: Откриени битни работи, а еве што ќе добијат децата!

Истиот ден, поточно вечерта бил организиран собир во делот на Дорчол во чест на Џеј, а соседите и пријателите на пејачот уште еднаш се простиле од него со пијалоци, солзи и смеа, како и додека ги слушале неговите песни во кафеаните. Пејачот Џеј Рамадановски беше погребан на Новите гробишта во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Клуни признал: „Амал и јас направивме глупава грешка во воспитувањето на децата!“

Џорџ Клуни се пошегувал дека тој и неговата сопруга Амал направиле „глупава“ грешка во воспитувањето на нивните тригодишни близнаци Александар и Ела. За време на гостувањето во шоуто Jimmy Kimmel Live!, Клуни открил дека нивните деца, и покрај нивната возраст, многу добро знаат италијански јазик. Тој и Амал не знаат. …

Повеќе »

(ФОТО) Никол Кидман за корона вирусот и локдаунот: „Се стуткавме во куќата и го правевме она што ни беше кажано“

Актерката Никол Кидман зборувала отворено за влијанието на епидемијата на коронавирус врз нејзините деца и за тоа како сите го издржаа локаутот.   View this post on Instagram   A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) Кидман (53) за магазинот „Glamour U.K.” изјавила дека нејзините ќерки Сандеј Роуз (12) и …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Деца од сите краеви на светот позираат покрај своите омилени играчки

Италијанскиот фотограф Габриеле Галимберти патува низ светот веќе две години, фотографирајќи ги децата пред работите што најмногу ги сакаат, а тоа се играчките, секако. Од Хаити и Кина, до Канада и Италија, тој ја користи својата камера за да ја сними радоста на децата од различни култури. Неговите фотографии, пак, …

Повеќе »

Метју Меконахи: „Ова се три работи кои моите деца не смеат да ги зборуваат!“

Познатиот актер Метју Меконахи и неговата сопруга Камила Алвеш имаат три деца, седумгодишниот Ливингстон, 12-годишниот Леви и 10-годишната Вида. За време на неодамнешното гостување кај Опра Винфри, тој искрено зборувал за неговиот семеен живот и за тоа што е забрането за неговите деца. „Не дозволуваме да лажеме во куќата. Не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПШТЕСТВЕН ЕКСПЕРИМЕНТ – АКО СЕ ПРАШУВАТЕ КАКО ИСЧЕЗНУВААТ ДЕЦАТА ЕВЕ ООДГОВОР: Пораз на цивилизацијата! Ова видео мора да го видат сите родители! ВО ШТО СЕ ПРЕТВОРИВМЕ!

Веста за исчезнувањето на дете, за жал, стана премногу честа на страниците на црните хроника низ целиот свет, особено во западните земји. Колку и да стануваат чести, тие секогаш подеднакво не потресуваат и повеќето луѓе се прашуваат како е можно детето да исчезне токму така. Поразителниот одговор на ова прашање …

Повеќе »

ПОДГОТВЕН ЗА РАЗВОД – Џорџ Клуни ја напушта сопругата Амал!

Ниту психотерапијата не им помогнала Светските медиуми во неколку наврати пишуваа за расправиите во бракот помеѓу актерот Џорџ Клуни и адвокатката Амал, а сега магазинот „Life&Style“ дознава дека на парот му дошла „водата до грло“… Имено, 59-годишниот актер наводно е уморен од обидот да го спаси бракот и се подготвува …

Повеќе »