Tag Archives: деца

Славниот глумец открил:„Мојот татко умре среде водење љубов!“

Во НЕГОВИТЕ мемоари, актерот од Greenlight, Метју Меконахи, ќе зборува за неговиот приватен живот, а темата што предизвика големо внимание е смртта на неговиот татко. Во статија за „People“, Меконахи откри дека неговиот татко Jamesејмс Доналд Меконахи починал на најдобар можен начин – во кревет со сопругата Кеј. „Мама ме …

Повеќе »

ГЛУМИЦАТА ПРИЗНАЛА – „Во момент станав малечка и безначајна“: Ангелина Џоли пропаѓа поради Бред Пит!

Поранешната холивудска двојка Бред Пит и Анџгелина Џоли се уште се борат околу старателството над нивните шест деца, а како одминува времето, ситуацијата станува сè понапната. И, иако многумина можеа да помислат дека ова судење ќе заврши наскоро, Бред Пит и Ангелина Џоли од рочиште во рочиште нè уверуваат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Деца во Белград играле тенис а потоа поминал Ѓоковиќ со своето куче

ОТКАКО го загуби финалето на Ролан Гарос од Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ се врати дома во Белград на заслужен одмор. Најдобриот тенисер на светот е снимен како шета со кучете во неговата населба во Белград, а потоа видел група деца како играат тенис на улица. Тој им пришол, земал рекет …

Повеќе »

Како имунитетот на децата да се подготви за секојдневна одбрана

Експертите советуваат колку е важно да се грижите за здравата и урамнотежена исхрана, дневна физичка активност, доволно спиење и правилна хигиена Започна учебната година, која за многу родители претставува нови почетоци, нови борби, победи и порази. Постојат нови предизвици за родителите на деца од градинка и за деца од училишта, …

Повеќе »

(ФОТО) Секогаш на услуга: Има 150. деца а спермата „ја донира“ по природен пат!

JOE Donor неодамна тропна на врата од куќа во западен Лондон и однапред знаел што ќе се случи. Вратата му ја отворил лезбејски пар кој дотогаш не го познавал, а единствена желба им била да имаат заедничко дете. Џо го пронашле на Фејсбук каде ги рекламира своите услуги за донирање …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКИРАЛА СО НАЧИНОТ НА КОЈ ГИ ШТИТИ СВОИТЕ ДЕЦА ОД КИДНАПИРАЊЕ: „Ќе направам се’ за да ги заштитам“, а во коментарите се вели – „Па тие не се учиња!“

Безбедност или параноја? 30-годишната Џема Фримен презела крајни мерки на претпазливост за да ги заштити своите деца. Имено, Британката купила уред сличен на лисици, кој им го става на децата и на неа кога ќе ја напуштат куќата, поради зголемувањето на случаите на киднапирање на деца во нејзиното соседство. Нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) РОДЕНИ ЗА ПАРИ – ДЕЦА МОДЕЛИ: Ова девојче има 7. години а со една фотка заработува повеќе отколку многумина за цел месец (ПА И ГОДИНА)!

Дека можете да заработите многу добри пари на социјалните мрежи, сведочат многу влијателни со милиони следбеници кои се боговски платени за своите објави. Но, дали знаевте дека на социјалните мрежи не заработуваат само возрасните? Овие деца со една објава можат да заработат многу повеќе од вашата месечна плата, а најмалото …

Повеќе »

(ФОТО) ШТЕДАТ: Луѓе во домот на Роналдо забележале предмет поефтин од 800. денари а кој го имаат и многумина од нив

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО и Џорџина уживаат во скапи работи и луксуз во сите аспекти од животот, но на нивната последна заедничка фотографија од семејната куќа, придружниците забележале еден детаљ што многу родители најверојатно го имаат во своите домови. Роналдо и Џорџина позирале во својата вила со децата, а малата Ева, според …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ – СИТЕ МЕ ПРАШУВААТ ДАЛИ МИ Е ДЕДО: Децата на Сем (49) се постари од Хана )20) но тие ЛУДО СЕ САКААТ и покрај големите внуци!

Хана Енис (20) од Илиноис е свршена за Сем Прует (49). Тој ја верил во септември 2019. година, на работното место каде што се сретнале. „Кога го видов за прв пат, заклучив дека тој е тврдоглав старец. Сигурно не ни помислував дека некогаш би можела да имам нешто со него. …

Повеќе »