Tag Archives: искрено

БОЛНА ИСПОВЕД НА ШАКИРА ПО БРОЈНИТЕ ИЗМАМИ НА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ: „Тешко ми е да зборувам, ова е најлошиот период во мојот живот!“

Првата исповед на Шакира по изневерувањето на поранешниот сопруг никого не остава рамнодушен! По 11. години врска и две заеднички деца, фудбалерот Жерар Пике и латино дивата Шакира решија да стават точка на својата љубов летово, на општо изненадување на светската јавност. Но, зачестените измами на спортистот изгледа одлучиле… Пејачката …

Повеќе »

ПОСЛЕ 35 ГОДИНИ БРАК ГО ИЗМАМИЛА МАЖОТ, ПЛАТИЛА НА „ЖИГОЛО“ ЗА СЕ*С: „Конечно уживам, некои жени трошат ПОВЕЌЕ ПАРИ за ФРИЗУРА“

Оваа жена го изневерила сопругот со маж кој работи како ескорт и воопшто не се кае. Жена (56) од Велика Британија, сакајќи да остане анонимна, открила дека му плаќа на маж кој работи како ескорт и признала дека тој успеал, по долг брак, конечно да ја усреќи. Инаку, оваа жена …

Повеќе »

Најлош начин да раскинете: Ако треба да ја раскинете врската, избегнувајте ја оваа реченица

Останувањето во врска која повеќе не функционира може да биде многу лошо за вашето тело – и физички и психички Негативните врски може да доведат до проблеми вклучувајќи депресија, анксиозност, па дури и зголемена шанса за проблеми со срцето. Важно е да внимавате на црвените знаменца во врската што може …

Повеќе »

(ФОТО) Потресната исповед на ѕвездата од филмот „Американска пита“: „Бев само тело“ 

Актерката била силувана неколку пати… Актерката Мена Сувари се прослави со улогите во „Американска пита“ и „Американска убавица“. Во интервјуто кое го дала за „The Guardian“ ја отворила душата и зборувала за минатото кое се уште ја боли. Неколку пати била силувана. Првпат тоа и се случило кога била само …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Тони Зен: „Татковството ме промени, а јас уште учам како е да си добар маж во брак!“

По подолга пауза раперот и диџеј Тони Зен се врати на музичката сцена со нова песна – „Планот”. За песната вели дека има одлични реакции, а решил да се врати повторно и да пее оти тоа ѝ го должел на публиката. Тони е познат и како дел од шоуто „Срвајвер” …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Каролина Гочева: „Најзлобните коментари ги пишуваат жени што на профилната фотографија се со внуци или цвеќе. Не знам што ги тера да бидат такви, веројатно тоа ги исполнува”

Со посебна љубов зборува за внуките Луција и Инес, оти како што вели, љубовта на тетката е веројатно слична како што е љубовта на мајката кон децата… Поп-ѕвездата Каролина Гочева 30 години е на музичката сцена. Зад неа се хитови, фестивали, концерти, настапи. На 1 јули на стадионот на АРМ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Трифун Костовски: За новиот имиџ заради кој се чувствува млад, времето кога мајка му го облекувала како женско, Кометал пред да стане Европски шампион, кому и зошто помагал кога требале донации, за децата и бракот…

 „Горд татко сум на три деца. Кога беа мали, јас многу работев и ми е жал што немав време да им посветам внимание. Тие менуваа школи, патуваа. Жал ми е што некогаш морав нивната љубов да ја купувам со скапи подароци. Ако ме прашуваш во кое дете се гледам, ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Андријана Јаневска: За почетоците со музиката до денес, за бракот и семејството, за загубата на мајка си, моторот како страст, шахот како пасија и уште еден куп…

„Се вљубив во него оти стално ме засмејуваше, а така е и денес. Тој е 15 години постар од мене, ама тоа никогаш не ни ги менува работите” Андријана Јаневска повеќе од 20 години е на музичката сцена. Кога првпат настапи на Скопскиот фестивал во ’98 не ни мислела дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСКРЕНО со Виктор Апостоловски (Супермен): „Имам проблем со недовербата кај жените, а кога сум во врска не гледам на страна!“

Кога во февруари ја испеа „Супермен” на домашниот избор за Евросонг, на Виктор Апостоловски му се случува истата приказна како во времето кога пееше во „Идол”. Добива пораки од обожавателки, го застануваат на улица за да се фотографираат, родители му испраќаат видеа од нивните деца кои пеат и играат на …

Повеќе »