Tag Archives: исповед

ИСПОВЕД – ПАР ПОСЛЕ 9. ГОДИНИ ОТВОРИЛ СВАДБЕН ПОДАРОК: Тетка им им рекла да го прочитаат писмото дури кога првпат ќе се скараат, а ова се нејзините ЗБОРОВИ!

Кети и Брендон Ган од Мичиген се венчале во 2007. година, а тој ден од нејзината тетка на подарок добиле плик, на кој таа им рекла „да го чуваат клучот за спас на бракот“. Но, заедно со него, младенците добија строги упатства од тетка Алисон пред речиси 9 години – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед на лекарка: За што пациентите секогаш жалат кога ќе дојде крајот!!!

Лекарка на TikTok споделила за што луѓето најчесто жалат кога умираат. Од тоа научила важни животни лекции. Посакуваме да можеме да правиме што сакаме без да се грижиме што мислат луѓето – но животот едноставно не функционира така. Имаме соништа и амбиции, но за жал, многу нема да станат реалност, …

Повеќе »

(ФОТО) Добила порака: „Мислам дека и’ двете спиеме со него“

Водителката на подкастот „Romantically Challenged: The Podcast“ пред извесно време зборувала за феноменот „Cookie Jarring“ и открила што и како направила кога дознала дека нејзиниот партнер излегува и спие со друга девојка. View this post on Instagram A post shared by Sami Lukis (@samilukis) Водителката Сами Лукис (41) била во …

Повеќе »

КОГА ОДИТЕ НА ОСТРОГ, НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗЕМЕТЕ НИТУ ЦВЕТ ИЛИ КАМЕН: Еве зошто е тоа важно!

Свети Василиј е познат како светец кој го брани својот манастир и се грижи за секој што доаѓа кај него, безбедно да се врати дома. Ако сте биле во Острог кај Свети Василиј, сигурно сте биле сведоци на барем едно чудо. Секој што оди на тоа свето место има своја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болно признание на Мисица: „Родена сум како резултат на силување, не знам кој е мојот татко“!

Страшна приказна на младата мисица Валери Гато, беше прогласена за Мис на Пенсилванија, а кога се појавила на изборот за Мис на Америка 2014., никој не можеше да помисли дека зад нејзината убавина и насмевка стои многу болна животна приказна. Валери, гостувајќи во една емисија, открила дека е родена како …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ДОДЕКА СЕ ПОРОДУВАВ ме изневеруваше со мајка ми“: Шокантна исповед на тиктокерка, еве како ОТКРИЛА!

По два-три дена, таа и нејзиниот син биле пуштени од болница Британката Алис Харисон (21) ги шокирала своите придружници велејќи дека пред три години, нејзиното поранешно момче Рајан, со кого поминала седум години, ја изневерил, додека го раѓала своето прво дете во болница, со нејзината мајка. – Почетокот на мојата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДОВИШТЕ – СУРОВО СИ ПОИГРА СО МЕНЕ! МЕ ЛАЖЕШЕ ДВЕ ГОДИНИ: 9. милиони луѓе без здив ја слушале исповедта на оваа жена,а бил вмешан и адвокат!

Корисничката на „Тик Ток“, која на оваа мрежа се претставува како Кетрин, го споделила трауматичното искуство низ кое поминала со своето поранешно момче, а нејзиното признание станало вирално – го виделе над 9. милиони луѓе. View this post on Instagram A post shared by Kathryn (@kathrynverb) – Во април 2020. …

Повеќе »

(ФОТО) МЕ СИЛУВАШЕ ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО: Исповедта на познатата пејачка ТЕРА СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ, имала само 9. години, а еве зошто НЕ ГО ТУЖЕЛА!

Пејачката Глорија Естефан признала дека била жртва на силување. View this post on Instagram A post shared by Gloria Estefan (@gloriaestefan) Работата да биде уште полоша, пејачката со кубанско-американско потекло доживеала сексуален напад кога имала само девет години, од страна на член на нејзиното пошироко семејство, кој бил „почитуван член …

Повеќе »

ИСПОВЕД: Водата од Дојранското езеро ми помогна во излекувањето на третиот крајник!

Старите дојранчани, а секако и младите добро знаат колку е полезна водата од езерото за здравјето. И тоа токму поради оние треви, кои ни пречат додека пливаме, а кои ги испуштаат благотворните состојки…Лекарите често препорачуваат наместо одење на море да се оди во Дојран пред се поради лековитоста на водата,особено …

Повеќе »