Tag Archives: исповед

(ФОТО) АБНОРМАЛНО ЗАРАБОТУВА – ЖЕНИТЕ МУ ПЛАЌААТ 6.000 долари за ЕДНА НОЌ!: Исповед на машки ескорт!

Мускулестиот Австралиец во своите мемоари го опишал својот бурен живот… Австралиецот Рајан Џејмс, по успешната кариера во финансии, решил целосно да ја промени професијата, па станал машка деловна придружба. Објавил мемоари во кои ги опишал најинтересните ситуации од животот на машката деловна придружба (ескорт, жиголо). Џејмс за своите услуги наплаќа …

Повеќе »

ИСПОВЕД НА ЖЕНА КОЈА ТРПИ СИЛУВАЊЕ ВО БРАКОТ: „Реков не. Ми ја затвори устата, ми рече дека сум му жена и да молчам…“

И што можам да направам сега? Да го пријавам мојот сопруг во полиција? Да кажам дека маж ми ме силува? Да ми се смеат? Да ми кажат: Тоа е твоја обврска… „Ми пиша Мира, која беше силувана од нејзиниот сопруг. Слободно пиши силувана затоа што не сакав ниту првиот ниту …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД: „Платив за операција на КУЧЕТО, но не и за МАЈКА МИ – НЕ МОЖАМ ДА СИ ГИ ДОЗВОЛАМ И ДВЕТЕ“

Споделувајќи ја својата приказна анонимно, еден маж рекол дека го вознемирил своето семејство откако одбил да придонесе за медицинските сметки на мајка му, но со задоволство платил за неговото куче да се оперира кога тоа било потребно.Човекот го оставил семејството поделено откако одбил да помогне да плати за медицинската нега …

Повеќе »

НЕЈЗИНА ПРИКАЗНА: „Оставив богат дечко – причината и него го изненади“

Викторија била во врска со дечко кој заработувал многу повеќе од неа, имал и импресивно наследство, не бил глуп или досаден, плус ја третирал како кралица. И таа го оставила. Ова е нејзината приказна. „Ова е 21. век, треба да заработувам барем приближно како мојот дечко. Зарем тоа не значи …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – Џоан Колинс: „Мојот сопруг ме силуваше на првиот состанок, се омажив од срам!“

Актерката Џоан Колинс, која ја толкуваше улогата на Алексис во култниот „Династија“, во новиот документарен филм раскажала многу непознати детали за нејзините пет брака, а многумина биле шокирани од нејзиното признание дека нејзиниот прв сопруг ја силувал на првиот состанок. Колинс признала дека од срам се омажила за поранешниот сопруг …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дечкото и испратил слика од собата и случајно открил дека ја изневерува

Никој не сака да се буди ноќе поради чувството дека партнерот прави нешто зад неговиот грб. Една девојка, која го послушала својот инстинкт дека партнерот ја изневерува партнерот, го следела и се соочила со него. Таа го објавила своето искуство на својот TikTok профил, а видеото беше насловено: „Смешна приказна …

Повеќе »

ИСПОВЕД – БРАКОТ МИ УМРЕ ЗА 54 МИНУТИ: Еве како тоа се случи!

По 11. години брак, таа била сигурна дека љубовта ја нема … Има разни приказни за развод, ова е мојата. За некои е интересно, а за мене длабоко трагично. Имено, мојот брак умре за 54 минути! Еве како тоа се случи… Во брак бевме 11. години и односот меѓу нас …

Повеќе »

ИСПОВЕД – ИМАМ МАЖ И ЉУБОВНИК И НИТУ МАЛКУ НЕ СЕ КААМ: Секоја жена која вели дека не би живеела како мене, ЛАЖЕ!

Многумина ме осудуваат, но никогаш не сум била посреќна… Марија има 43. години и во брак е 2. децении. На почетокот се’ се одвивало без проблеми, таа била лудо заљубена, а потоа страста почна да згаснува. Тогаш Душан влегол во нејзиниот живот и таа повторно се чувствувала жива и среќна. …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – МАЈКА И И’ ГОВОРЕЛА ДЕКА И ГО УНИШТИЛА ЖИВОТОТ: „На смртната постела ЈА ОТСТРАНИ МАСКАТА ЗА КИСЛОРОД за да ми го каже ОВА – Не пуштив ни солза за неа!“

Токму кога помислила дека завршила со породувањето по три деца, се родила таа, а мајка и многупати и кажала дека и го уништила животот. Еден од најраните сеќавања што ги има е кога и пришла за да ја гали, а мајка и ја оттурнала од неа и и’ рекла: „Бегај, …

Повеќе »