Tag Archives: исповед

ИСПОВЕД – ПАР ПОСЛЕ 9. ГОДИНИ ОТВОРИЛ СВАДБЕН ПОДАРОК: Тетка им им рекла да го прочитаат писмото дури кога првпат ќе се скараат, а ова се нејзините ЗБОРОВИ!

Кети и Брендон Ган од Мичиген се венчале во 2007. година, а тој ден од нејзината тетка на подарок добиле плик, на кој таа им рекла „да го чуваат клучот за спас на бракот“. Но, заедно со него, младенците добија строги упатства од тетка Алисон пред речиси 9 години – …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ДОДЕКА СЕ ПОРОДУВАВ ме изневеруваше со мајка ми“: Шокантна исповед на тиктокерка, еве како ОТКРИЛА!

По два-три дена, таа и нејзиниот син биле пуштени од болница Британката Алис Харисон (21) ги шокирала своите придружници велејќи дека пред три години, нејзиното поранешно момче Рајан, со кого поминала седум години, ја изневерил, додека го раѓала своето прво дете во болница, со нејзината мајка. – Почетокот на мојата …

Повеќе »

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД – ГОРЕВ ЖИВА: Исповеди  на луѓето кои го преживеаја 11. септември, ги опишува ужасите што ги доживеале тој ден

Поминаа 20 години од терористичкиот напад во Њујорк, но раните на многумина преживеани се уште се свежи. Некои останаа со физички последици што им го сменија животот, додека многумина се борат со психолошката траума предизвикана од настаните на 11. септември. Една од најтешко повредените преживеани, Лорен Менинг, се здобила со …

Повеќе »

(ФОТО) ПЕЈАЧОТ ОТКРИЛ ДЕКА МУ Е ПРОНАЈДЕН ТУМОР НА МОЗОКОТ: Објавил селфи и порачал:„Повеќе не се сеќавам на НЕКОИ ДЕНОВИ, тука има некаква магла!

Том Паркер (32), еден од пејачите од групата „The Wanted“, на својот Инстаграм објавил фотографија и на обожавателите им порачал дека има тумор на мозокот. Имено, тој додал дека два дена пред да се направи сликата, открил дека е болен. Веста, признава тој, го скршила и тој е благодарен на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српската водителка и новинар Маја Николиќ искрено: „Два пати прележав корона – беше ужасно!“

Водителката и новинарка, Маја Николиќ, неодамна беше гостинка во емисијата „Балкански улица“ со Весна Дедиќ, а таа открила дека двапати се разболела од коронавирус. „Јас ја имав короната по втор пат, овој пат поминав ужасно. Јас сум еден од тие баксузите. Јас само би им порачала на сите – пазете …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ХРАБРАТА ГЛУМИЦА – Шенон Доерти се бори со последниот стадиум на рак:„Не сум подготвена да заминам, сè уште имам живот во мене“

Ракот на дојка се вратил и преминал во четвртата фаза. Ова е веста што актерката Шенон Доерти ја доби во февруари 2020. година. Од тогаш до денес, онкологот Лоренс Пиро се обидува понатамошното метастазирање на болеста да стави под контрола . Актерката Шенон Доерти доби тешки вести во февруари оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСЛЕЛ ДЕКА КОРОНАТА Е САМО ПРОПАГАНДА, А ПОТОА ГО ДОБИЛ ВИРУСОТ:„Се чувствував како дека ќе умрам!“

Џими Флорес од Аризона мислел дека вирусот корона е само пропаганда, односно само дел од „лажните вести“. Сепак, потоа се заразил. „Не ми беше грижа за Ковид-19. Тоа беше најчестата шега за нас. Сметавме дека КОВИД е лажна вест и дека младите нема да се заразуваат“. Сепак, Џими наскоро се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСПОВЕД НА БРАЗИЛСКА СЕСТРА КОЈА ПОРАДИ КОРОНАТА СЕ ОТКАЖАЛА ОД РОДЕНИТЕ БРАЌА: „Додека ние бираме кого да ставиме на респиратор тие му веруваат на Болсонеро дека станува збор за ‘мал грип’!“

Мораме да одлучуваме кој ќе оди на респиратор, а кој не“, вели бразилската медицинска сестра Елеин Оливеира, која лекува пациенти со Ковид-19, зборувајќи за тешките одлуки што здравствените работници треба да ги донесат во одредени делови на Бразил. Сепак, тоа не е единствениот извор на фрустрација за таа медицинска сестра …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ ГОЛЕМАТА ЅВЕЗДА ПОСЛЕ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА: „Ме дрогираше, силуваше и ми се закануваше дека ќе ме убие!“

„Морам да бидам силна и да се соочам со сето тоа. Не можам да го избришам, но морам да бидам искрена кон себе. Сега оваа деценија можам да ја оставам позади себе. Веројатно никој повеќе нема да прашува ‘што ѝ се случи на Дафи?’“. Пејачката Дафи, некогашна голема ѕвезда, ја …

Повеќе »