Tag Archives: кариера

(ВИДЕО+ФОТО) „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“: Тапанар од Велес, член на „Ла Манш“ кој соработувал со Бајага и Чола сега РАСТУРИ на сцената на Гранд

Горан Мишев има 54. години и потекнува од Велес. Бил седмо одделение во основно училиште, кога во 1982 година го освоил третото место во кајак на Вардар во брзи води. Кога започнал средно училиште, кое го посетувал во Охрид, тогаш почнал да се занимава со музика. Се вратил во родниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГО ОСТВАРИЛА АМЕРИКАНСКИОТ СОН – ЗА САМО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ НАУЧИЛА АНГЛИСКИ, А СЕГА Е НАЈБАРАНА АКТЕРКА ВО ХОЛИВУД: Вака Ана де Армас станала Мерилин Монро

Ана де Армас многумина ја сметаат за една од најубавите актерки на денешницата, а го толкува ликот на познатата Мерлин Монро во новиот хит на Нетфликс „Blonde“. Со руса коса и лесна шминка, Армас неверојатно личи на познатата Мерилин. Ова е продолжение на нејзината позната кариера, пред тоа имаше улога …

Повеќе »

(ФОТО) За неа годините се само бројка: Гвен Стефани го прославила својот 53-ти роденден

Гвен Стефани, американска пејачка и модна дизајнерка, наполни 53. години. Стефани ја започна својата кариера како пејачка на рок бендот No Doubt. View this post on Instagram A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) Пејачката, чиј заштитен знак со години беа платинестата руса коса, црн ајлајнер и црвен кармин, денес …

Повеќе »

(ФОТО) Починала најфотогеничната актерка на светот: Нејзината убавина го маѓепсала цел свет

Актерката остана запаметена по бројни улоги Вениша Стивенсон, почина на 84-годишна возраст од последиците на Паркинсоновата болест, објавија странските медиуми. Актерката и манекенка која сите ги маѓепса со својата фотогеничност ќе остане запаметена по улогите во филмовите „Darby’s Rangers“, „Island of Lost Women“ и „Horror Hotel“. Таа е родена во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трогателно патување низ животот на Витни Хјустон

Првиот трејлер за филмот за Витни Хјустон „I Wanna Dance With Somebody“ ја виде светлината на денот. Улогата на легендарната пејачка ја толкува младата актерка Наоми Аки. Филмот „I Wanna Dance With Somebody“ е моќна и триумфална прослава на славната Витни Хјустон. Во режија на Кеси Лемонс, според сценариото на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оперската певица и актерка Тамара Ангеловска гради кариера во Бугарија: „Сакам да играм на филм со Сашко Коцев и Никола Ристановски“

Младата и талентирана Тамара Ангеловска (23), веќе пет години живее и работи во Бугарија како оперска певица и актерка. Почетоците со музиката ги направи во Македонија. Заврши нижо и вишо музичко училиште како флејтист, а во истовреме се занимаваше со пеење. Образованието го продолжи на студии на Новиот Бугарски Универзитет …

Повеќе »

(ФОТО) КРИЗА ВО БРАКОТ – КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Раскина еден од НАЈУБАВИТЕ ПАРОВИ на светот! По 13. години повеќе не живеат заедно, а ОВА е причината

Манекенката Жизел Бундхен и американскиот фудбалер Том Брејди, кои се венчаа во 2009. година, минуваат низ тежок период и се соочуваат со брачни проблеми. – Тие двајца моментално живеат одвоено – изјавил за Си-Ен-Ен извор близок на манекенката. – Брејди се повлече од НФЛ во февруари, за подоцна да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Здравко Чолиќ објавил досега невидена фотографија со Корнелие Ковач: „Ни ги одбележа животите“

Корнелије Бата Ковач почина на 81-годишна возраст. Меѓу првите кои се простија од него на социјалните мрежи се неговите ќерки Александра, Кристина и Ања, а неодамна се огласи и еден од неговите најблиски соработници за кого напиша бројни хитови. Корнелије Ковач напиша музика за театар, филмови, телевизија, како и за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Отворено со Снеже Велков: „Станав веган поради здравствени причини и алергиите…“

Снеже Велков, некогаш водителка на популарното „Ред хот” шоу, денес е автор на емисијата „Нешто конкретно”. Една од ретките кои секое утро стануваат во 6 и пол за да ја извози дневната рута со велосипедот на кеј на Вардар. Таа долго време е инструктор по пилатес, а на Инстаграм преку …

Повеќе »