Tag Archives: кариера

(ВИДЕО) Шакира за прв пат проговорила за се што доживеала по разводот: Пејачката си ја отвора душата

По неколкумесечни шпекулации, песни и гласини, Шакира конечно јавно ќе проговори за раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике. Шакира денеска ќе се појави во првото телевизиско интервју со Енрике Ацеведо. Во текот на најавата, водителот рекол дека интервјуто било одржано во Барселона, каде што разговарале за повеќе теми, вклучувајќи ја музиката …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ ЖИВЕЕЛА ВО БЕДА НА БАРБАДОС, СО ТАТКО НАРКОМАН: А ДЕНЕС Е ЅВЕЗДА И НАЦИОНАЛЕН ХЕРОЈ

Пејачката денеска го слави својот 35 роденден! Иако денес нејзиниот живот изгледа како недопирлива фантазија, минатото на Ријана е проткаено со многу тешки моменти. Од мала знаела само за насилство, а потоа и самата го доживеала од поранешен емотивен партнер, кој дотогаш беше нејзината најголема љубов. Познатата убавица од Барбадос …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „OLD SPICE” – Се сеќавате ли на оваа реклама? Изнервира многумина, а еве како изгледа актерот денес

Рекламата за гел за туширање „Old Spice“ од 2010 година многумина ја паметат како една од побизарните реклами на пазарот, а еве како денес изгледа актерот чија улога изнервира многумина. „Еј девојки. Погледнете ме, погледнете го вашиот маж и погледнете ме. За жал, тој не е како мене. Кога би …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интервју – Марко Маринковиќ Слаткар: „Моша личи на мене, ама во карактерот е на Сања“

Марко Маринковиќ Слаткар веќе две децении години е меѓу најпопуларните хип-хоп музичари во Македонија. По две години пауза тој промовираше десетина нови песни, а една од нив е и „Аман аман” во чиј спот две девојки се бакнуваат. Лезбиските сцени во видеото предизвикаа негативни реакции, а Слаткар добиваше и навредливи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоко Ѓорчев доживува втора младост во кариерата: Нови песни и концерти како сега да започнува!

Ако за некој со сигурност може да се каже дека музиката му е живот тогаш тоа е Ѓоко Ѓорчев. И’ денес, но посебно во пандемиското Ковид време, секој ден не радуваше со своите изведби „од дневната соба“… Тоа, на еден начин помина и сега е максимално посветен на тоа што …

Повеќе »

(ФОТО) „BACK TO BLACK” – Објавени првите фотографии од снимањето на филмот за Ејми Вајнхаус, актерката неверојатно и наликува

Објавени се првите фотографии од снимањето на биографскиот филм за пејачката Ејми Вајнхаус „Back to Black“. Британската актерка Мариса Абела се трансформираше во покојната пејачка за време на снимањето на многу очекуваниот биографски филм. Studiocanal’s Amy Winehouse Pic ‘Back To Black’ Lands At Focus Features With Sam Taylor-Johnson On Board …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По разводот со Брејди, Жизел „процветала“: Сега си ја враќа старата слава како најпосакувана манекенка

А се започна со кампања за познатиот бренд „Louis Vuitton“… Една од најбараните бразилски манекенки Жизел Бундхен неодамна позираше за промотивна кампања за најновите чанти на брендот. View this post on Instagram A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton) Како што пренесуваат странските медиуми, ова е прво појавување на Жизел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Филип Миркуловски: „По 13 години, првпат за Божиќ ќе бидам со семејството“

Поранешниот ракометен репрезентативец, Филип Миркуловски, деновиве е во Скопје. По 13 години, првпат со своето семејство ќе биде дома за Божиќ, па сите заедно ќе кршат лепче за Бадник. До сега оваа традиција ја правеше со ракометарите, од чиј дрес се прости во април. Филип овој пат нема да оди …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лозано: Нашиот најпопуларен пејач открива дека сеуште верува во…

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера јако гази напред, но апсолутно ништо не е променето во однос на неговото однесување, тој и понатаму е истиот – ненаметлив, коректен и исклучително културен. Влатко Лозаноски со прекар Лозано е несомнено нашиот најпопуларен пејач. …

Повеќе »